Vilniuje negyvenamos patalpos pritaikomos ukrainiečiams apgyvendinti
Sauliaus Žiūros nuotr.

Lietuvos statistikos departamento gegužės 6 d. duomenimis per visą laikotarpį nuo karo pradžios į Lietuvą atvyko daugiau nei 51 tūkst. ukrainiečių. Beveik 17 tūkst. iš jų atvyko į Vilnių. Nekilnojamojo turto nuomos rinka sostinėje susiduria su dar nematytais iššūkiais: paklausai nuolat augant, nuomojamų būstų skaičius sparčiai krenta žemyn. Vilniaus miesto savivaldybė rado sprendimą, kuris bent dalinai padės gyvenamosios vietos Vilniuje ieškantiems nuo karo bėgantiems ukrainiečiams.

Sostinėje biurai pritaikomi ukrainiečiams apgyvendinti

Iki šiol stovėjusius nenaudojamus beveik 900 kv. m biurus Buivydiškių gatvėje Vilniaus savivaldybė skyrė ukrainiečių apgyvendinimui. Iš viso šiose patalpose galės apsigyventi iki 80 žmonių, šiuo metu jau įsikūrė 15: jauniausiai gyventojai – pusantrų metų, vyriausiai – apie 80 m.

„Į Vilnių prieglobsčio kasdien atvyksta po pora šimtų karo pabėgėlių, tad karui tebesitęsiant, jau ima trūkti vilniečių siūlomų būstų.  Nusprendėme pritaikyti  nenaudojamas biurų patalpas ir jas pavertėme tinkamomis gyventi, o susivienijusi stipri vilniečių bendruomenė labai daug prisideda, remdama būtiniausiais daiktais, įranga“, – sako Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas.

Patalpose apgyvendinama labiausiai socialiai pažeidžiama grupė – moterys su vaikais. Čia jau įsikūrusios ukrainietės atvyko iš Pabėgėlių registracijos centro, viešbučių, nusprendusių nutraukti paramą, taip pat iš šeimų, kurios nusprendė nebeteikti paramos.

Socialiniuose tinkluose paskelbus žinutę apie reikalingą paramą, iškart sulaukta per 400 savanorių, pasiūliusių savo pagalbą. Per pora dienų žmonės pasirūpino beveik visais gyvenimo pradžiai reikalingiausiais daiktais – nuo maisto iki buitinės technikos, žaislų ir drabužių vaikams. Viena vilnietė atvyko su didžiuliu puodu barščių ir visus gardžiai pamaitino.

Naujakurių patogumui Vilniaus savivaldybė patalpose įrenginėja dušus ir virtuvę. Kadangi patalpose patalpose apsigyvens ir mokyklinio amžiaus vaikai, šiuo metu labai reikia tik interneto.

Šiuo metu ukrainiečių apgyvendinimui taip pat ruošiami kiti dideli butai Šopeno gatvėje. Planuojama, kad juose bus galima įkurdinti nuo keliasdešimt iki 100 žmonių.

Ukrainiečių namais paverstos ir nenaudojamos krepšinio mokyklos patalpos

Vilniaus miesto savivaldybė, drauge su jai priklausančia Vilniaus miesto krepšinio mokykla (VMKM), nenaudojamame sporto mokyklos korpuse įrengė gyvenamąsias patalpas, kuriose nuo šiol gyvens Ukrainos karo pabėgėliai.

„Vieną dieną gavome skambutį su prašymu padėti keliems jauniems, Aleksandro Volkovo globojamiems krepšininkams iš Ukrainos ir jų artimiesiems saugiai atvykti į Lietuvą. Iš Ukrainos-Lenkijos pasienio juos parsivežė Vilniaus miesto krepšinio mokyklos autobusiukas, tuomet laikiną prieglobstį suteikė Vilniaus lenkų kultūros namai, o vėliau pradėjome ieškoti galimybių apgyvendinti šiuos žmones ilgesniam laikotarpiui. Kadangi socialinių būstų Vilniuje šiuo metu labai trūksta, o vienoje iš VMKM krepšinio salių turėjome gana dideles nenaudojamas administracines patalpas, nutarėme jas šiek tiek atnaujinti ir pritaikyti gyvenimui. Šiandien čia jau yra įsikūrę 8 žmonės“, – pasakoja Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Nenaudojamame korpuse įrengti 4 kambariai, virtuvė, pritaikyti sanitariniai mazgai, iš viso – apie 70 kv. m. Smulkius remonto ir valymo darbus atliko Vilniaus miesto krepšinio mokyklos personalas, o reikalingus baldus padovanojo pastato savininkas – Šarūnas Marčiulionis. Didžiąją dalį gyvenimo pradžiai būtinų daiktų paaukojo Vilniaus gyventojai.

Atnaujintose patalpose šiuo metu gyvena penki mokyklinio amžiaus jaunuoliai, dvi moterys ir 2 metų mergaitė.

„Vaikinus ne tik apgyvendinome, bet ir pasirūpinome, kad jų sportinis įdirbis nenueitų veltui – Ukrainoje jie intensyviai sportavo, siekė ateityje įsilieti į krepšinio pasaulį. Dabar jie kasdien treniruojasi Vilniuje. Vienas jaunuolis šiuo metu žaidžia mokyklos rinktinėje“, – sako Vilniaus miesto krepšinio mokyklos direktorius Vytenis Tupčiauskas.

Sostinės savivaldybė primena, kad Vilniaus sporto mokyklos vis dar priima mokyklinio amžiaus ukrainiečius vaikus treniruotis jose nemokamai. Iš viso savivaldybei priklausančiose sporto mokyklose sportuoja beveik 200 vaikų iš Ukrainos. 49 moksleiviai treniruojasi Vilniaus miesto krepšinio mokykloje.

Dėl nemokamų sporto užsiėmimų galima kreiptis į Vilniaus miesto krepšinio mokyklą, sporto mokyklą „Sostinės tauras“, Sostinės sporto centrą, Vilniaus moksleivių sveikatos centrą ir Fabijoniškių baseiną. Jose siūlomos 24 sporto šakų treniruotės.

 

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location