Tyrimas: vokiečiai svajoja išsikraustyti iš didžiųjų miestų

Penktadienis, 30 liepos 2021

Remiantis neseniai atliktu tyrimu, dėl koronaviruso pandemijos ir su ja susijusių apribojimų, karantino ir socialinės distancijos reikalavimų daugeliui žmonių kyla mintis pakeisti gyvenamąją vietą.

„Ifo“ ekonominių tyrimų institutas ir nekilnojamojo turto svetainė „Immowelt“ apklausė daugiau nei 500 tūkst. gyventojų turinčių Vokietijos miestų gyventojus. Paaiškėjo, kad 12,9% jų per artimiausius 12 mėnesių norėtų pakeisti gyvenamąją vietą. Pusė jų dėl tokio savo sprendimo kaltino koronavirusą, privertusį daugiau laiko praleisti namuose.

Tyrimas parodė, kad 5,3% žmonių norėtų palikti savo miestą per ateinančius šešis mėnesius, 7,6% planuoja persikelti per 12 mėnesių. Dar 18,5% respondentų teigė, kad nori palikti miestą per ateinančius dvejus ar penkerius metus, o dar 24,4% yra pasirengę kraustytis, tačiau nenurodo datos. 44,2% nenori keisti gyvenamosios vietos.

Daugiausia respondentų norėtų persikelti į mažesnius miestelius, kuriuose gyvena mažiau nei 500 tūkst. gyventojų, taip pat didžiųjų miestų apylinkės. 11% apklaustųjų teigė norintys persikelti į kaimą.

Tyrimo duomenimis, labiausiai persikraustyti svajoja Hanoverio gyventojai: 16,5% apklaustųjų teigė norintys išvykti per artimiausius metus. Frankfurte jų dalis taip pat reikšminga (16,2 proc.), taip pat Dortmunde (14,2 proc.), Berlyne ir Štutgarte (po 14,1 proc.). Mažiausiai išvykti iš savo miestų norėjo Leipcigo (10,5%), Dresdeno (9,5%) ir Eseno (7,6%) gyventojai.

Situacija NT rinkoje

Kraustymasis į mažesnius miestus įgauna pagreitį. Tam įtakos turi ir nuolat augančios nekilnojamojo turto kainos šalyje.

Nekilnojamojo turto svetainė „Immoscout24“ skaičiuoja, kad būsto kainos didžiuosiuose Vokietijos miestuose 2021 metų pirmojoje pusėje smarkiai pakilo. Penkių šalies didmiesčių butų kvadratinio metro kaina padidėjo 9%, vidutiniškai - 2 492 EUR, o naujos statybos būsto kainos šoktelėjo 7,9%. Be to, remiantis svetainės atlikta analize, Vokietijos gyventojai dažniau domisi „antrinės rinkos” būstais: vienam senos statybos butui tenka maždaug penki pretendentai, o naujos statybos - tik vienas.

Nekilnojamąjį turtą vokiečiai laiko pelninga investicija, o svajojantiems apie ypatingą objektą specialus pasiūlymas - Saksonijos Šveicarijoje galima nusipirkti kalną.

Šaltinis: prian.ru