Atsikrausčius į naujus namus tai turite nuvalyti pirmiausia. Ir tai nėra klozetas

Trečiadienis, 07 rugsėjo 2022

Atsikrausčius į naują būstą viskas atrodo žavinga ir nuostabu. Tačiau jei prieš jus tame būste gyveno kažkas kitas, prieš įsikuriant jūsų laukia rimtas darbas. Svarbu – išsivalyti būstą ir tai pradėti rekomenduojama toli gražu ne nuo klozeto.

Kaip ir daugelis kitų kasdien naudojamų ar liečiamų paviršių, šviesos jungikliai gali būti itin nešvarūs. Negana to, jog juos liečiame kasdien po kelis kartus, pripažinkime, retai kada šauna į galvą juos nuvalyti.

Jei viename kvadratiniame klozeto paviršiaus centimetre galima suskaičiuoti iki 20 rūšių bakterijų, tai ant šviesos jungiklių jų gali būti iki 90 skirtingų rūšių viename kvadratiniame centimetre.

Kodėl šviesos jungikliai tampa tokie nešvarūs?

Pagrindinė priežastis, kodėl šviesos jungikliai tampa tokie nešvarūs, - jie yra vieni iš dažniausiai namuose liečiamų paviršių. Tik įsivaizduokite, kiek bakterijų perkeliate nuo vienų dažnai liečiamų paviršių ant kitų: spintelės, durų rankenos, laiptų turėklai, vandens maišytuvai, šviesos jungikliai...

Panašiai kaip durų rankenos ar ant sienų kabinami dekoro elementai, atliekant valymo darbus šviesos jungikliai dažnai būna pamirštami ar praleidžiami manant, kad jie yra švarūs. Net jei akivaizdaus purvo nesimato, patikėkite, šviesos jungikliai – bakterijų ir virusų mėgstama vieta.

Ant šviesos jungiklių dažnai aptinkama koliforminių ir aerobinių bakterijų. Koliforminių bakterijų yra virškinamajame trakte ir išmatose, o kai kurios aerobinės bakterijos, pavyzdžiui, klostridijos, sukelia botulizmą.

Kadangi jungikliai gaminami iš neporėtos medžiagos, ant jų patekę virusai ilgiau išlieka gyvybingi, ir jei sergantis žmogus paliečia jungiklį, o po to paliečiate jį jūs, virusai ir bakterijos patenka ant jūsų rankų.

Ekspertas Andrew Gaugleris iš „Best of Machinery“ teigia, jog šviesos jungiklius vidutiniškai paliečiame 10-15 kartų per dieną ir „jei jungiklis nebus švariai nuvalytas, bakterijų kiekis ant jo gali padvigubėti kas 20 minučių“. Taigi, šviesos jungikliai gali tapti vienu labiausiai užterštu jūsų namų paviršių, ypač ten, kur vaikšto daug žmonių, kur jau ir taip gausu bakterijų, pavyzdžiui, virtuvėje ar vonios kambaryje.

Kaip valyti šviesos jungiklius?

Nepaisant nerimą keliančios statistikos, šviesos jungiklių valymas yra gana paprasta užduotis. Jų valymui ekspertai rekomenduoja naudoti baltąjį actą, kuris yra antibakterinis buitinis produktas, puikiai tinkantis namų valymui.

Švarų rankšluostį sudrėkinkite acto ir citrinų sulčių mišiniu, kad jis būtų drėgnas, o ne šlapias, ir juo nuvalykite šviesos jungiklius. Pasistenkite pasiekti net ir menkiausius kampelius.

Vietoje acto galima naudoti kitas buitines dezinfekavimo priemones, tokias kaip izopropilo alkoholis arba vandenilio peroksidas. Dauguma parduotuvėse įsigytų dezinfekavimo priemonių taip pat puikiai tiks.

Valant šviesos jungiklius svarbu valymo skysti purkšti ant rankšluosčio ar šluostės, o ne tiesiai ant jungiklio. Taip išvengsite drėgmės sukeltų elektros problemų.

Šviesos jungiklius rekomenduojama valyti bent kartą per savaitę. Yra vienas faktorius, užtikrinantis šviesos jungiklių švarą – tai jūsų švarios rankos.

Kai kurie šviesos jungiklių gamintojai siūlo pirkėjams jungiklius, turinčius antibakterinių ir antimikrobinių savybių. Tad jei naujai įsirenginėjate namą ar planuojate atnaujinti elektros instaliaciją, gal vertėtų pasvarstyti apie saugesnių šviesos jungiklių įsigijimą.