Futbolininkas S. Mikoliūnas: „Įsigyti namą buvo šeimos sprendimas“

Pirmadienis, 01 sausio 2018

Žinomas futbolininkas SAULIUS MIKOLIŪNAS gyvena įkurtuvių nuotaikomis – Vilniaus „Žalgirio“ saugas, anksčiau atstovavęs pajėgioms užsienio ekipoms, prieš daugiau nei mėnesį su šeima įsikūrė erdviame name Nemenčinės plente (Antakalnio seniūnija). „Namas visada buvo mūsų svajonė. Pagalvojome, kad jau atėjo laikas ją įgyvendinti“, – sako futbolininkas ir neslepia, kad ieškoti erdvesnio būsto paskatino ir du augantys sūnūs.

33-ejų S. Mikoliūnas į Lietuvą sugrįžo po dešimties metų – pernai sausį jis prisijungė prie sostinės „Žalgirio“ vienuolikės. Anksčiau žinomas futbolininkas gynė Škotijos Edinburgo „Hearts“ komandos garbę, žaidė Kijevo „Arsenal“ ir „Sevastopol“ bei kituose užsienio klubuose. Kartu su futbolininku svetur gyveno ir jo šeima – žmona Roberta ir du sūnūs – 9-erių Kajus ir 5-erių Oskaras Jonas.

 

Ieškojo erdvesnio būsto

Prieš įsigydama namą Mikoliūnų šeima gyveno erdviame bute viename prestižinių sostinės mikrorajonų. Tačiau, pasak futbolininko, nors būstas buvo gana erdvus (jo plotas didesnis nei 100 m2), netenkino šeimos poreikių.

„Mūsų šeimoje auga du sūnūs, o bute buvo tik du miegamieji ir erdvi svetainė bei koridorius. Tad, nepaisant nemažo ploto, buvo sunku ką nors sugalvoti ar kitaip perplanuoti erdvę, kad atsirastų dar vienas papildomas kambarys, kurio mums reikėjo“, – sako futbolininkas.

„Ieškojome jau pastatyto namo, nes nesinorėjo užsiimti statybomis ir viską pradėti nuo nulio, be to, tai būtų gerokai užtrukę.“

Pasak jo, šeima dažnai peržiūrėdavo parduodamų individualių namų skelbimus, tačiau rimtos paieškos prasidėjo tuomet, kai atsirado turimo būsto pirkėjai .

„Tikrai nebuvo lengva surasti tai, ko norėjome. Svarbiausias atrankos kriterijus buvo gamta – visada norėjome gyventi arčiau miško. Ieškojome jau pastatyto namo, nes nesinorėjo užsiimti statybomis ir viską pradėti nuo nulio, be to, tai būtų gerokai užtrukę“, – pasakoja futbolininkas.

„Tikrai nebuvo lengva surasti tai, ko norėjome. Svarbiausias atrankos kriterijus buvo gamta – visada norėjome gyventi arčiau miško.“

Tiesa, jis prisipažįsta, kad vienu metu buvo apėmusi savotiška panika. Šeima pradėjo galvoti, kad galbūt nereikėjo parduoti buto: nuolatinė skelbimų peržiūra (žmona Roberta tai darė kasdien), važinėjimas, ieškojimas tikrai išvargino, o norimo rezultato nebuvo, todėl kuriam laikui tiesiog padarė pertrauką.

Apsisprendė per dvi dienas

Kaip paprastai nutinka, skelbimas, pagal kurį šeima ir rado norimą namą, dėmesį patraukė visai atsitiktinai, nuo intensyvių paieškų pradžios jau buvo praėję keletas mėnesių.

„Pamatę iš karto nuvažiavome apžiūrėti. Apsisprendėme per keletą dienų, nes ir namas, ir vieta mums patiko“, – sako futbolininkas ir prasitaria, kad dėl namo Nemenčinės plente nebuvo jokių abejonių.

Pasiteiravus, ar jų šeimoje galioja taisyklė, kad, nepriklausomai nuo to, įsigyjamas butas, namas ar kita vieta gyventi, lemiamas žodis – pirkti ar nepirkti – tenka žmonai, futbolininkas juokiasi, kad jų šeima šiuo klausimu jokia išimtis.

Būsimi naujakuriai, prieš įsigydami namą, bendravo su dabar jau buvusiu jo savininku. Pasak S. Mikoliūno, iš karto buvo matyti, kad jis tvarkingas žmogus, namą statė sau, todėl tiek medžiagos, tiek darbai atlikti labai kokybiškai, įrengtas geoterminis šildymas.

„Buvo atlikta dalinė namo apdaila, todėl mums idealiai tiko, nes galėjome įsirengti taip, kaip norėjome, nereikėjo nieko griauti ar perdarinėti“, – pasakoja S. Mikoliūnas.

Interjerą kūrė žmona

Daugiau nei 200 m2 ploto namo įrengimu rūpinosi futbolininko žmona.

„Roberta turi labai gerą vaizduotę, jai nekilo sunkumų sugalvoti, kas ir kaip turi atrodyti mūsų name – pradedant sienų spalva, tapetais ir baigiant užuolaidomis bei šviestuvais. Ji visą namą įrengė be dizainerių pagalbos“, – komplimentų žmonai negaili futbolininkas.

Daugiau nei 200 m2 ploto namo įrengimu rūpinosi futbolininko žmona Roberta. Ji visą namą įrengė be dizainerių pagalbos.

Įrengti namą truko kiek daugiau nei tris mėnesius – tai labai trumpas laikas tokio ploto būstui, tačiau šeima norėjo apsigyventi naujuose namuose kuo greičiau.

Tiesa, per šį laiką futbolininko žmona beveik neišlindo iš interneto ieškodama sprendimų, kaip įgyvendinti visas idėjas. Vėliau prižiūrėjome, kad visi darbai būtų atlikti kokybiškai. Tai irgi nemenkas iššūkis.

Futbolininkas buvo visiškai ramus ir nė minutei neabejojo, kad žmonai pavyks: ji kūrė ankstesnių būstų tiek Lietuvoje, tiek Kijeve interjerą, tad šioje srityje tikrai nebuvo naujokė.

Naujos pareigos negąsdina

Mikoliūnų šeima naujuose namuose šeimininkauja daugiau nei mėnesį. Per šį laiką jiems ne kartą teko išgirsti klausimą, ar nusprendus gyventi gamtos apsuptyje nebuvo gaila atsisakyti anksčiau turėtų patogumų: šalia darželis, mokykla, nedidelis atstumas iki centro ir kt.

Tačiau futbolininkas S. Mikoliūnas tikina didelių pasikeitimų nepajutęs: „Kaip ir anksčiau, kiekvieną rytą vežame vaikus į darželį ir mokyklą, tačiau laiko atžvilgiu nelabai kas pasikeitė: dabar važiuojame ilgesnį atstumą, tačiau aplenkiame automobilių spūstis, į kurias anksčiau patekdavome vos išsukę iš kiemo ir sugaišdavome tikrai nemažai laiko. Dėl tos pačios priežasties man patogu važiuoti ir į treniruotes Lietuvos futbolo federacijos stadione.“

Nuosavas namas, priešingai nei butas, reikalauja gerokai daugiau šeimininkų dėmesio. Pirmiausia – rūpinimasis aplinka. Pasak futbolininko, ankstesnis namo savininkas 12 arų sklype jau buvo pradėjęs formuoti aplinką – pasodinta medelių, atlikti kiti darbai.

„Žinoma, dar labai daug ką reikia padaryti. Noriu gražios vejos, o tai nėra taip paprasta: reikia žinoti, ką ir kaip daryti, kada ir kuo tręšti. Esu visiškai „žalias“ šioje srityje, todėl dabar klausinėju tėvų, draugų ir mokausi“, – pasakoja futbolininkas S. Mikoliūnas ir prasitaria, kad naujos pareigos jo tikrai negąsdina – vaikystę jis leisdavo kaime ir visa tai jam nėra svetima.

MANTAS PILIBAITIS, „Capital Team“ brokeris: „Individualaus namo pirkimas reikalauja nemažo profesinių žinių bagažo.“

„Futbolininkas S. Mikoliūnas labai nuoširdus, lengvai bendraujantis ir paslaugus žmogus, todėl dirbti kartu buvo tikrai malonu. Nors tiek pardavimo, tiek paieškos procesai išties buvo nelengvi, puiki tarpusavio komunikacija bei kooperacija ne kartą labai padėjo išspręsti iškilusius nesklandumus ar klausimus.

Pirmiausia man, kaip brokeriui, buvo patikėta realizuoti turėtą butą – tai gana erdvus, išties specifinis, daugiau nei 100 m2 būstas, kuriam reikėjo rasti naujuosius šeimininkus. Parduoti jį užtruko apie 8–9 mėnesius, iš kurių vien derybos ir visų detalių bei procesų suorganizavimas užtruko apie tris mėnesius. Būta ir kuriozinių situacijų, bet radome kompromisą.

Vėliau – individualaus namo paieškos, kuriose aktyviai dalyvavo pati Mikoliūnų šeimyna, o man asmeniškai teko nuolat konsultuoti ir patarti. Buvo akivaizdu, kad tarp atrankos kriterijų dominavo noras apsigyventi gamtos prieglobstyje. Teko atmesti kai kuriuos variantus dėl jų problematikos. Galiausiai Nemenčinės plente, išties labai gražioje vietoje, buvo rastas erdvus, labai kokybiškas, daugiau nei 200 m2 ploto namas su 12 arų sklypu ir apsuptas gamtos. Buvo atlikta dalinė namo apdaila, todėl šeima jį įsirengė pagal savo pageidavimus.

Vertinant iš brokerio pozicijos, tai tikrai nebuvo lengvas bendradarbiavimas, nes nėra taip paprasta rasti nestandartinio buto pirkėją, o individualaus namo pirkimas apskritai reikalauja nemažo profesinių žinių bagažo. Šiuose procesuose norėčiau tikslingai pažymėti brokerių naudą ir kartu padėkoti kolegoms už bendradarbiavimą tiek parduodant butą, tiek perkant namą.“

Šaltinis: Ntnaujienos.lt.

Tekstas – Aistės Jasinskaitės