Turkija bandys mažinti būsto kainas – biurus vers būstais
Stambulas

Turkijos Aplinkos, urbanistikos ir klimato kaitos ministras Muratas Kurumas paskelbė, jog 4 mln. kvadratinių metrų biurų bus paversta būstais. Tai bus daroma siekiant susidoroti su didėjančiomis būsto ir nuomos kainomis.

Kurumas pažymėjo, kad tai prilygtų 50000 naujų būstų. Jis nurodė, kad vien Stambule dėl susidariusio biurų pertekliaus nenaudojama 1,5 mln. kvadratinių metrų pastatų ploto.

Išplatintoje informacijoje skelbiama, kad planuojama pastatų transformacija turi būti įgyvendinta iki 2023 m. liepos 1 d. Būstais bus verčiami dar statomi ar jau įregistruoti, bet dar nenaudojami biurai.

Būsto paklausa Turkijoje ir toliau sparčiai auga, tačiau pasiūla stipriai atsilieka. Tai sąlygoja būsto kainų kilimą. Paklausą skatina privatūs pirkėjai ir investuotojai, bandantys pasinaudoti karšta būsto rinka.

Pasiūlos trūkumui išauginus būsto kainas, gyventojams tampa vis sunkiau rasti įperkamą būstą, kurį galėtų nusipirkti ar išsinuomoti. Be to, statybos leidimų skaičius išlieka mažas, nes statybinės kompanijos susiduria su medžiagų trūkumu ir augančiomis jų kainomis.

Gyvenamojo nekilnojamojo turto pardavimai auga nepaisant kylančių būsto kainų ir augančių paskolų palūkanų. Teigiama, kad būsto paklausa Turkijoje per metus pasiekė 800 000 vienetų, o pasiūla siekia apie 550 000 vienetų.

 

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location