„Hi Finity“ – kai nelieka ribų tarp gyvenamosios erdvės ir gamtos ‎‎

Pirmadienis, 10 rugpjūčio 2020

Nepaprastas jausmas užplūsta, geriant kavą gamtoje, tačiau neišeinant iš savo namų. Atrodo, tai bus įmanoma tik ateityje, kai langus pakeis tankių dažnių bangų sklaidos energijos laukas, apsaugantis mus nuo išorės kritulių. Tačiau „Reynaers Hi Finity“ slankioji sistema jau dabar mums suteikia panašią galimybę.

Kai gamta „ateina“ į namus

Paslėpti stumdomųjų durų rėmai angokraščiuose (grindyse, lubose, šonuose) leidžia mėgautis išorės vaizdais, kurių netrikdo langų rėmai. Matomas lieka tik vienintelis vertikalus, siauras, vos 35 mm pločio statramstis, esantis ties varčių susikirtimu, todėl atslinkus stiklines duris tiesiog akimirksniu susiliejama su supančia aplinka, esančia už jų.

Nematomo lango įspūdį sustiprina itin didelis stiklo paketas, kuris standartiškai gali siekti iki 4 m. Dėl didžiulių stiklo paketų ir siaurų jų rėmų galima pripildyti namų patalpas pačios maloniausios natūralios šviesos. Standartiniai sprendiniai leidžia montuoti varčias iki 300 kg svorio, naudojant rankinį atidarymą, ir iki 750 kg svorio, naudojant automatinį atidarymą! O standartinis stacionaraus stiklo svoris gali siekti net 1 200 kg. Šie sprendimai atveria didžiules erdves ir paverčia jas pastato dalimi.

Papildomo „prieskonio“ sistemai suteikia minimalistinio, elegantiško ir patogaus dizaino rankena. Taigi subtilumas išlaikytas visose šios sistemos detalėse.

Taip pat yra galimybė atverti pastato kampą, nepaliekant jokio statramsčio, kas padvigubina erdvės ir galimybių suvokimą.

„Naudojant šį sprendimą, posakis „gerti kavą gamtoje neišeinant iš namų“ virsta realybe – sėdime namuose, galbūt prie stalo ar ant minkštasuolio, o namo sienos tiesiog ima ir „pradingsta“. Girdime paukščius, jaučiame vėją, bet esame viduje. „Prabangi terasa“ – galima pašmaikštauti, tačiau su „HiFinity“ sistema galima nuolat mėgautis natūraliais potyriais. Tai yra prasmingo gyvenimo prieskonis“, – įspūdžiais dalijosi Linas Kėvelaitis, bendrovės „Reynaers Aluminium“ vadovas Lietuvoje.

Pavydėtinas energinis efektyvumas

Dažnai žmonėms didelės įstiklintos plokštumos asocijuojasi su vėsa – tai senas stereotipas. „Reynaers“ „HiFinity“ sistema pasižymi didele šilumos izoliacija ir aukštu energijos suvartojimo efektyvumu, nes siūlo tiek dvigubo, tiek trigubo stiklo paketus. Be to, kuo daugiau stiklo – tuo šilčiau, mat stiklo paketai labiau sulaiko šilumą nei rėmai.

„Paprastam naudotojui atsakome, kad šiuolaikiniai stikliniai sprendimai yra 2–3 kartus šiltesni nei sovietinių pastatų mūro sienos, jei priskaičiuosime ir tapeto šilumos izoliaciją“, – šmaikštavo Airidas Liaukevičius, „Reynaers Aluminium“ projektų vadovas, pridūręs, kad „HiFinity“ langų Uw yra 0,9 W/ m²K.

Dėl šios priežasties „HiFinity“ sistemai buvo suteiktas šveicarų energijos taupymo kokybės ženklas „Minergie“.


Vienas naujausių sprendinių yra visiškas slenksčio nebuvimas. Toks sprendimas pasiekiamas sumontuojant lango profilį po grindimis, o grindų danga uždengia slenkstį.

Saugumo jausmas

„HiFinity“ sistemos standartinės konfigūracijos yra testuotos ir atitinka visus atsparumo įsilaužimui RC2 parametrus. Tai užtikrinama specialia varčių gamybos ir fiksavimo technologija bei elektriniu užraktu. Beje, pastarasis gali būti valdomas mygtuko paspaudimu ar nuotoliniu valdymo pulteliu.

„HiFinity“ stiklai taip pat išbandyti, atliekant oro, vėjo ir vandens slėgio testus – terminis „Minergielabel“ stiklo pluoštas atlaikė visus šiuos išbandymus.

Beribė dizaino laisvė

Neribotą kūrybinę laisvę architektams ir užsakovams suteikia „Reynaers Aliuminium“ naujovė – „Glass Wall“ stiklinis fasadas arba kitaip vadinama CW35 sistema. Šią sistemą galime pavadinti atidaromos erdvės paslėpimu pastate, kai nesvarbu, iš kurios pusės žiūrėsime, visi vertikalūs statramsčiai bus itin siauri, t. y. 35 mm. Sujungimas tarp sienų ir slankiojančių dalių tampa nematomas ir vientisas. Žiūrėdami iš toliau nė nesuprasime, kurios sienos dalys atsidaro, o kurios ne. O dabar pamėginkime įsivaizduoti tokią sistemą kartu su atveriamu kampu – stulbinamai elegantiška.

Svarbu paminėti, kad yra net keletas slenksčių sprendimo variantų: su įgilintu profiliu, su vandens surinkimu lauko pusėje, suvedimu su terasomis. Vienas naujausių sprendinių yra visiškas slenksčio nebuvimas. Toks sprendimas pasiekiamas sumontuojant lango profilį po grindimis, o grindų danga uždengia slenkstį. Lieka minimalus, vos kelių milimetrų pločio tarpelis grindyse, tarsi nubrėžiantis mažytę simbolinę liniją tarp namo erdvės ir gamtos.

Sistema yra universali, pasaulyje plačiai naudojama tiek individualiuose namuose, tiek dangoraižiuose.

„Youtube“ kanale įvedę „Reynaers HiFinity“, rasime trumpą ir aiškią informaciją, kokia tai sistema. Pažiūrėjusius porą įrašų – vienas jų nestandartinis, su 6 m aukščio durimis, žiūrovus tikrai užplūs malonus jausmas, praplėsiantis jų fantazijos ribas. Tiek architektams, tiek užsakovams ar privačių namų savininkams verta tai pamatyti, įsijausti ir galbūt padaryti pakitimą projekte ir taip pakelti pastato gyventojų gyvenimo kokybę į kitą lygmenį.

„Reynaers HiFinity“ yra daugiau nei langas ar durys. Tai – gyvenimo skonis, širdies ramybė jūsų namuose. Sakoma „geriau kartą išbandyti, nei dešimt išgirsti“. Dėl tokių akimirkų tikrai verta gyventi!

Įmonė „Reynaers Aliuminium“ – vieninteliai Europoje suteikia 10 m. garantiją savo produkcijai. Tai liudija kasmet atnaujinamas tarptautinis draudimo polisas. Bendrovės padalinys Lietuvoje konsultuoja langų gamintojus ir statybų proceso dalyvius, kaip tinkamai projektuoti, gaminti ir montuoti aliuminio bei stiklo konstrukcijas.

Temos: Technologijos