Mažų patalpų įrengimo patarimai: kaip nesijausti lyg kišenėje

Pirmadienis, 01 sausio 2018

Visame pasaulyje populiarumo sulaukę nedidelio ploto būstai gerbėjų atranda ir Lietuvoje. Šiandien drąsiausi lietuviai jau apsigyvena ir vos 12-18 kvadratinių metrų užimančiuose kompaktiškuose būstuose. Į ką svarbu atsižvelgti, kad gyvenimas mažame bute būtų patogus, o visi daiktai jame rastų savo vietą? Naudingi patarimai, kaip įsirengti jaukius nedidelius apartamentus – šiame tekste.

Neprimarginkite

Vienas lengviausių būdų suteikti mažam būstui erdvės pojūtį – tinkamai išrinkti grindų ir sienų spalvas. Šimtus kartų girdėta teorija, kad šviesiomis spalvomis dažytos sienos vizualiai didina kambarį, įrengiant mažą būstą tampa aktualia kaip niekada anksčiau. Jeigu bute vyrauja tamsiomis spalvomis dažytos sienos, erdvės namams suteiksite parinkdami šviesesnius aksesuarus ir baldus, pavyzdžiui, stilingą šviesų kilimą.

Jei butas nedidelis, geriausia rinktis vieną spalvą, kuri taps vyraujančia interjere, nes spalvų margumynas gali sukelti chaosą. Mažoje erdvėje ryškios spalvos – irgi ne pats geriausias pasirinkimas. Atsiminkite ir tai, kad šalti atspalviai labiau tinka mažesnėms patalpoms, o šiltesni – didesniems kambariams.

 

Funkcionali kasdienybė

Dalindami erdvę į funkcines zonas visų pirma atsakingai įvertinkite savo gyvenimo būdą, dar kartą apmąstykite savo pomėgius. Mėgstate vakaroti ant sofos prie televizoriaus? Ko gero, jums reikės bent minimalaus gyvenamojo kambario funkciją atitinkančio kampo su sofa ir televizoriumi. Namuose valgote retai? Investuoti į virtuvę su visa naujausia buities technika jums visiškai neapsimoka – užteks nedidelio stalviršio, mažos kaitlentės ir šaldytuvo, telpančio į montuojamą spintelę.

Nusprendus apsigyventi mažoje erdvėje į daugelį jums įprastų baldų teks pažvelgti naujai. Skalbyklė su integruota džiovykle, orkaitė su mikrobangų krosnele viename įrenginyje – šiandien technologijos išties stebina savo patogumu. Kavos staliukas su daiktadėže, galintis transformuotis į pufą, ar virtuvės stalas su talpiais stalčiais po apačia – vos keli apgalvoti sprendimai gyvenimą mažoje erdvėje gali padaryti gerokai patogesnį. Svarbiausia rinktis ne tai, kas yra „normalu“ visiems, o kas iš tikrųjų svarbu ir reikalinga jums.

 

Tebūnie šviesa

Kad jūsų nedidelis būstas neprimintų tamsaus neapšviesto sandėliuko, pasirūpinkite tinkamu apšvietimu. Neuždangstykite langų užuolaidomis, gal ir dieninių užuolaidų kabinti visai nebūtina? Kadangi saulė ištisus metus per langus nešvies, funkcionaliam elektros instaliacijos įrengimui (rozetėms, jungikliams, apšvietimo taškams) irgi skirkite pakankamai dėmesio. Jei erdviame name sofą ar spintą galite stumdyti į visas puses kiek panorėję, mažame būste svarbus kiekvienas milimetras – netinkamoje vietoje ar aukštyje įrengtas elektros jungiklis gali kainuoti daug laiko ir pinigų perkeliant jį į kitą vietą.

Net ir patikėję šį darbą profesionalams, visus brėžinius tikrinkite kelis kartus. Todėl iš karto svarbu žinoti, kad patalpose palikti neapšviesti kampai itin mažina erdvės pojūtį. Jaukumo patalpai suteikia įvairūs netradiciniai apšvietimo sprendimai – automatiškai įsijungiančios lemputės sieninėse spintose, deramai apšviestas virtuvės darbo paviršius ir t.t.

Temos: Interjeras