XVI a. pastato Vilniuje konversija: įrengs apartamentus ir komercines patalpas ‎‎

Pirmadienis, 31 rugpjūčio 2020

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Build Me“ plečia vystomų projektų portfelį. Bendrovė atnaujina Vilniuje, Pilies gatvėje, esantį pastatą, atsižvelgdama į jo istorinę paskirtį. Projekte, pavadintame „Pilies 10“, bus įrengti ir rinkai pasiūlyti išskirtiniai apartamentai bei komercinės patalpos. Investicijos į XVI amžiaus pastato atnaujinimą sieks daugiau kaip 5 mln. eurų.

„Pilies 10“ – vienintelis šiuo metu sostinės Pilies gatvėje vystomas nekilnojamojo turto projektas. Rekonstruojant beveik 2 tūkst. kv. metrų ploto pastatą, jame suplanuoti devyni apartamentai ir keturios komercinėms patalpoms skirtos erdvės. Pastato rekonstrukciją numatoma užbaigti 2021 m. pirmąjį ketvirtį.

„Atnaujindami istorinį pastatą, esantį adresu Pilies gatvė 10, pradedame naują jo ir visos Pilies gatvės istorijos etapą. Planuodami šį projektą, nagrinėjome privačių bei verslo klientų poreikius, gilinomės į autentiško pastato istoriją ir nusprendėme atsižvelgti į visus šiuos aspektus. Klientams pasiūlysime privatumą užtikrinančius apartamentus, kuriuose derės autentika bei šiuolaikinės technologijos, ir patrauklias komercines patalpas vienoje judriausių Vilniaus gatvių. Tikimės, kad mūsų įgyvendinti sprendimai, užtikrinantys istorijos ir modernių sprendimų sinergiją, visapusiškai atlieps klientų lūkesčius ir šiam projektui leis tapti „Build Me“ vizitine kortele“, – sako Paulius Dubickas, „Build Me“ bendraįkūrėjas.

 

Autentiškų elementų ir modernių sprendimų dermė

Antrajame ir mansardiniuose „Pilies 10“ projekto aukštuose suplanuotų devynių apartamentų plotas svyruos nuo 43 iki 128 kv. metrų, vidutinė vieno kv. metro kaina siekia 3,4 tūkst. eurų. Apartamentai pasižymės tokiais išskirtinumais, kaip du vonios kambariai, vaizdai į raudonus čerpinius Senamiesčio stogus, Gedimino pilies bokštą ar Trijų kryžių kalną. Be to, apartamentuose tiek ant sienų, tiek ir ant lubų išlikusi autentiška tapyba, plytų ir mūro fragmentai – XVI amžiaus architektų, stačiusių namus Mikalojui II Radvilai, palikimas. Patys didžiausi, 128 kv. metrų ploto, apartamentai, pavadinti Radvilų apartamentais, turi ir 10 kv. metrų ploto terasą bei arkinį langą, vienintelį tokį visame pastate. Dar iki projekto įvedimo rinką buvo rezervuoti dveji iš devynių apartamentų.

„XVI amžiaus pradžioje pastatytas pastatas pirmuosius šešiasdešimt metų priklausė Radvilų šeimai. Iš viso per daugiau nei penkis šimtus metų jame gyveno dešimtys istorinių asmenybių, tarp kurių ir poetas Kazys Bradūnas ar legendinis estrados dainininkas Antanas Šabaniauskas. Todėl, planuodami ir įgyvendindami konversijos projektą, siekiame saugoti ir puoselėti pastato istoriją. Sujungę ją su moderniais sprendimais, galime pasiūlyti savo klientams apartamentus, kurių išskirtinumai ir vertė ilgainiui tik dar labiau augs“, – sako P. Dubickas.

 

Jis pažymi, kad unikalūs istoriniai elementai apartamentuose suderinti su šiuolaikiniais technologiniais sprendimais, padedančiais tausoti resursus ir kartu užtikrinančiais komfortišką gyvenimą. Juose bus įrengtos rekuperacijos ir kondicionavimo sistemos. Taip pat – išmani apskaitos sistema, leidžianti optimizuoti šildymą, elektros energijos bei vandens sąnaudas. Be to, pagal poreikį galima pritaikyti bei naudoti ir kitus jos elementus: valdymą balsu, virtualų asistentą, nuotolinį apšvietimo, garso, vėdinimo ir kitų funkcijų reguliavimą. Gyventojų privatumą užtikrins įrengta speciali įėjimo į pastatą kontrolės sistema.

Komercinės patalpos vienoje judriausių sostinės gatvių

Pirmajame pastato aukšte bus įrengtos keturios erdvės komercinėms patalpoms. Šių patalpų plotas svyruoja nuo 77 iki 606 kv. metrų, jos pritaikytos skirtingo verslo – kavinių ar restoranų, parduotuvių ir kt. – poreikiams. Kiekviena patalpa turi savo atskirą apskaitą ir vitrininius įėjimus iš Pilies gatvės.

 

„Vienoje judriausių Vilniaus gatvių esantis pastatas turi gilias verslo tradicijas. Unikali lokacija ir praeityje išskirtinė atmosfera nulėmė tai, kad jį ilgus metus garsino čia įsikūrę verslai. Pavyzdžiui, XX a. pradžioje pastate veikė parduotuvė, vilniečiams siūliusi garsaus austrų skrybėlių fabriko gaminius. Čia taip pat gyveno ir komercines patalpas nuomojosi juvelyras ir laikrodininkas Ipolitas Ruseckas. Šiame laikrodininkų ceche pagaminti laikrodžiai kokybe ir tikslumu nenusileido Vakarų Europos gaminiams. Lietuvos verslas neabejotinai turi, ką pasiūlyti vietos bei užsienio klientams ir dabar, o istorinės patalpos gali būti puiki vieta su jais susitikti“, – sako P. Dubickas.

„Build Me“ yra išvysčiusi tokius projektus, kaip „Lagom Lofts“, „Cherry Garden“, Subačiaus g. 1 Vilniuje esančių patalpų konversija, naujam gyvenimui prikeliant unikalias Senamiesčio patalpas ir kt.

Temos: Statyba