Nenaudojamą siurblinę Senamiestyje ketinama paversti gyvenamosiomis patalpomis
vilnius.lt nuotr.

1988 metais statytą nebenaudojamą siurblinę, esančią Vilniaus senamiestyje (Maironio g. 27A), UAB „Aketuri architektai“ planuoja pritaikyti gyvenamajai paskirčiai. Rekonstravus vieno aukšto statinį, norima įrengti 3 butus ir tiek pat požeminių vietų automobiliams, o dalyje sklypo – ir viešąją erdvę.

Visuomenės svarstymui 2021 m. gruodžio 21 d. bendrovė pristatys infrastruktūrinio pastato projektinius pasiūlymus. Savivaldybė šiam projektui dar nėra pritarusi.

Sklypas priklauso kultūros paveldo vietovei. Čia galioja Senamiesčio apsaugos reglamento reikalavimai, kurie neleidžia didinti tūrio ir aukštingumo, tad, pasak projektuotojų, rekonstruojamo pastato tūris (5790 kub. m) liks toks pat, jis nebus didinamas. Išliks ir esamas aukštų skaičius.

Netoli Tymo turgaus, Vilniaus gynybinės sienos (bastėjos) esantis sklypas jau tapęs miestiečių susirinkimo vieta ir natūraliai besiformuojančia viešąja erdve. Projekto vystytojai žada, kad ant siurblinės stogo Šv. Kazimiero gatvėje esanti apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria vaizdas į Vilnelės slėnį ir Užupį, bus išsaugota, sutvarkyta ir išlaikyta viešam naudojimui skirta erdve. Ją projektuotojai žada saugoti, neužgožti ir architektūriniais elementais akcentuoti miesto panoramas.

Vilniečiai kviečiami išsakyti savo pastabas vystytojų parengtiems projektiniams pasiūlymams. Pasiūlymus dėl Maironio g. 27A projektinių pasiūlymų galima teikti iki gruodžio 21 d. elektroniniu paštuŠis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Aptarimas su visuomene vyks nuotoliniu būdu, 2021 gruodžio 21 d. 16 val.

Šaltinis: vilnius.lt

 

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location