Lenkijoje ketinama atsisakyti statybos leidimų privatiems namams

Ketvirtadienis, 07 liepos 2022

Siekiant supaprastinti privačių gyvenamųjų namų statybos procesą, Lenkijoje ketinama nebereikalauti statybos leidimo vienai šeimai skirtiems namas statyti. Tikimasi, jog toks sprendimas padės bent dalinai išspręsti gyvenamojo ploto trūkumo problemą bei keliais mėnesiais sutrumpins statybos procesą. Atitinkami įstatymų pakeitimai turėtų būti priimti jau šį rudenį, o įsigalioti jie turėtų nuo 2023 m. pradžios.

Pasak Lenkijos plėtros ministro Valdemaro Budos, dėl to, jog nebebus reikalaujama gauti statybos leidimą, „svajonę turėti nuosavus namus“ galės įgyvendinti daugiau Lenkijos šeimų.

„Šiandien į biurus yra vežama šimtai aplankų ir tikimasi, jog bus tikrinamas kiekvienas juose esantis puslapis, visi keli šimtai tūkstančių puslapių. Po pakeitimų atsakomybė už statybų procesą teks projekto rengėjui, tai yra architektui, ir už statybų kuratoriui“, – aiškino Buda.

„Mes ne tik keičiame statybos leidimo išdavimo tvarką. Kartu panaikiname procedūrą, kuri daugeliui buvo dar sudėtingesnė, t.y. pranešimą apie statybos užbaigimą ir leidimą įsikelti. Šiandien gana dažnai jau pastatyti ir gyventi paruošti namai stovi tušti, kol laukiama leidimo pradėti juos eksploatuoti“, – pridūrė jis.

Lenkija užima paskutinę vietą tarp ES šalių pagal vienam asmeniui tenkantį kambarių skaičių ir namų ūkio dydį, o dėl įperkamo būsto trūkumo daugelis šeimų yra priverstos apsistoti perpildytuose namuose.

2020 metais Lenkija užfiksavo antrą sparčiausią būsto kainų augimą Europoje. Eurostato duomenys taip pat rodo, kad beveik pusė 25–35 metų amžiaus lenkų vis dar gyvena su tėvais.

Apskaičiuota, kad Lenkijos rinkoje trūksta bent 500 000 įperkamų būstų. Problemą paaštrina ir didžiulis iš Ukrainos atvykusių pabėgėlių skaičius.

 

Temos: Statyba