JK statybininkai skundžiasi statybinių medžiagų trūkumu

Ketvirtadienis, 29 liepos 2021

Statybininkai Jungtinėje Karalystėje skundžiasi dėl statybinių medžiagų trūkumo ir mano, kad artimiausioje ateityje situacija tik blogės.

Konsultacijų bendrovės „Knight Frank“ tyrimas, kuriame dalyvavo beveik 40 lyderiaujančių statybos bendrovių Anglijoje, parodė, kad 2021 m. antrąjį ketvirtį statybinių medžiagų trūkumas šalyje padidėjo lyginant su pirmuoju šių metų ketvirčiu. Daugiau nei ketvirtadalis visų respondentų nurodė, kad šiuo metu tai yra viena iš pagrindinių problemų, o praėjusį ketvirtį taip manė tik 7 proc. Jie taip pat teigė, kad artimiausiu metu problema tik didės.

Statybinių medžiagų trūkumas siejamas su tiekimo sutrikimais, kurie pastaraisiais mėnesiais atsirado dėl staigaus naujų statybų skaičiaus padidėjimo, taip pat dėl šiuo metu įgyvendinamų didelių infrastruktūros projektų. Būsto pardavimai siekia rekordines aukštumas, visų laikų rekordus muša ir būsto pardavimo kainos, nuolat daugėja išduodamų būsto paskolų. Tokioje situacijoje statyti naujus būstus yra tiesiog būtinybė.

40% apklausoje dalyvavusių įmonių  teigė, kad antrąjį šių metų ketvirtį uždirbo mažiau pelno, nes būsto kainų augimas sulėtėjo, o statybos kaštai dėl medžiagų trūkumo sparčiai auga.

Prie situacijos aštrėjimo prisideda ir statyboms tinkamų sklypų trūkumas. 70% respondentų esamą sklypų pasiūlą apibūdina kaip „ribotą” arba „labai ribotą”, o trečdalis nurodė dėl to atidedantys naujų projektų planavimą. Respondentų nuomonės išsiskyrė, atsakant į klausimą, ar vyriausybės teritorijų planai padidins žemės pasiūlą: 40% atsakė „ne“, o 30% - „taip”.

JK statybų sektoriuje praėjusį mėnesį stipriai išaugo aktyvumas. Gyvenamųjų pastatų statyba pasiekė aukščiausią tašką nuo 2003 m. lapkričio mėn. Statybinių medžiagų pristatymo terminai taip pat pailgėjo, o jų kainos kilo rekordiškai greitai dėl statybinių medžiagų ir komponentų trūkumo.

Žemės sklypų kainos antrąjį ketvirtį palyginus su pirmuoju padidėjo 8% ir palyginus su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu - 9,1%. Tai nulėmė padidėjusi paklausa iš vystytojų pusės.

Šaltinis: prian.ru

Temos: Statyba