„Amazon“ išleis 2 mlrd. JAV dolerių nebrangaus būsto statybai

Penktadienis, 22 sausio 2021

Trijuose miestuose, kuriuose įsikūrusi bendrovė, per penkerius metus bus statomi gyvenamieji namai neturtingiems žmonėms.

Kas atsitiko? Technologijų milžinė įsteigė gyvenamųjų namų statybos fondą „Equity“, kuris investuos į būstus žmonėms, gaunantiems mažas ir vidutines pajamas, Virdžinijos valstijos Siatlo, Našvilio ir Arlingtono rajonuose. Kiekviename jų bendrovė planuoja samdyti bent 5000 žmonių, praneša CNN.

Citata. „Šis naujas būsto statybos fondas, kurį sudaro 2 mlrd. JAV dolerių, padės sukurti arba išsaugoti 20 000 nebrangių namų visuose trijuose mūsų būstinių regionuose – Arlingtono, Pjudžeto įlankos ir Našvilio regionuose, – pareiškė „Amazon“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Jeffas Bezosas. – Taip padėsime vietinėms šeimoms siekti ilgalaikio stabilumo ir stiprinti atviras bendruomenes.“

Kam bus naudojami pinigai? Pirmiausia daugiau kaip 567 mln. JAV dolerių investicijų bus skirta 1300 nebrangių būstų šalia naujosios „Amazon“ buveinės Virdžinijoje ir iki 1000 butų netoli jos buveinės Siatle.

Arlingtone 381,9 mln. JAV dolerių buvo investuota į paskolas su mažesnėmis nei rinkos palūkanomis ir statybos bendrovės dotacijas, kurios bus naudojamos 1300 nebrangių namų statybai.

Vašingtone siekiant išsaugoti 1000 nebrangių namų, 185,5 mln. JAV dolerių investicijų skirta Kingo apygardos būsto valdybai.

Kiekviename šių regionų bendrovės finansuojami namai, skirti šeimoms, gaunančioms 30–80 proc. šio rajono vidutinių pajamų.

Kova su nelygybe. Be to, 125 mln. JAV dolerių subsidijų gaus organizacijos, kurioms vadovauja mažumos, ir valstybinės įstaigos, kovojančios su nebrangaus būsto trūkumu, kurį patiria ypač daug spalvotųjų gyventojų.

Fondas taip pat rems transporto agentūras, mokyklų apygardas ir kitas biudžetines organizacijas, siekdamas padėti šiose srityse dirbančioms šeimoms.

„Greitai augančiuose JAV miestuose daugelis daugiabučių namų būstų, prieinamų mokytojams, medicinos, visuomeninio transporto darbuotojams ir kitiems žmonėms, gaunantiems mažesnes pajamas, vis dažniau pertvarkomi į prabangius butus, todėl šie žmonės turi persikelti ir jų galimybės įsigyti būstą mažėja“, – sako „Urban Institute“ prezidentė Sarah Rosen Wortell.

Priežastys. Anksčiau „Amazon“ buvo kritikuojama dėl rajonų, kuriuose buvo atidarytos didelės įmonės, gentrifikacijos ir būsto kainų audimo. Štai vienas pavyzdys. Daug miestų stipriai varžėsi tarpusavyje, kad taptų naujais „Amazon“ namais. Vienu nugalėtojų 2018 metais tapo Niujorko Kvinso rajonas, tačiau vietinių bendruomenių vadovų ir Kvinso administracijos reakcija galų gale privertė bendrovę iš Niujorko pasitraukti. Vietiniai valdininkai tąkart pareiškė, kad „Amazon“ neskiria pakankamai dėmesio tokioms problemoms kaip spūstys keliuose ar būsto kainų augimas, galinčioms atsirasti Kvinse kartu su tūkstančiais gerai apmokamų technologijų specialistų.

Šaltinis: prian.ru

Temos: Statyba