„Meilleurs Agents“ prognozuoja nekilnojamojo turto kainų kritimą Prancūzijoje

Trečiadienis, 27 sausio 2021

Kai kuriuose regionuose tikimasi augimo, bet ne Paryžiuje.

Kas atsitiko? „Meilleurs Agents“ nekilnojamojo turto vertinimo tarnyba mano, kad nekilnojamojo turto kainos Prancūzijoje šiais metais sumažės 1 proc. Tačiau kiti rinkos ekspertai su tuo nesutinka, praneša „Le Figaro“.

Citata. „Nekilnojamojo turto rinka neliks nepaliesta artėjančios ekonominės krizės, bet neturėtų žlugti. Iš dalies dėl labai mažų paskolų palūkanų“, – tikina Meilleurs Agents“ mokslo direktorius Thomasas Lefevre‘as. Platformos specialistų nuomone, trijuose didžiuosiuose miestuose galima siekti daugiau nei stabilių kainų: tikėtinas net kainų augimas, nors ir nedaug didesnis kaip 0 proc. Šie trys miestai – Lilis, Strasbūras ir Nantas.

O kaip gi Paryžius? Prancūzijos sostinėje būsto kainos krinta jau nuo praeitų metų pabaigos, ši tendencija turėtų išlikti ir šiais metais. Remiantis preliminariais Didžiojo Paryžiaus notarų duomenimis, vidutinė kvadratinio metro kaina bus maždaug 10 700 eurų. Per tris mėnesius šis rodiklis sumažėjo beveik 2 proc.! O per metus jis sudarys tik 3,4 proc. Tai pati mažiausia vertė regione nuo 2013 metų. Kita vertus, sostinę supančiame Il de Franso regione kainos ir toliau kyla. Remiantis jau sudarytomis preliminariomis sutartimis galima prognozuoti, kad nuo 2020 metų lapkričio iki 2021 metų vasario kainos išaugs 1,1 proc., o atsižvelgiant į 2021 metų vasario mėnesio rezultatus galima tikėtis 7,2 proc. metinio augimo.

Kitos nuomonės. Nekilnojamojo turto tinklai nelinkę pateikti 2021-ųjų prognozių. „Per daug nežinomųjų, kad būtų galima drąsiai kalbėti apie nekilnojamojo turto rinkos raidą“, – teigia „Laforêt Immobilier“ prezidentas Yannas Jehanno. Kaip atsigaus ekonomika? Ar vakcinacija bus sėkminga? Ar skatinimo planas bus veiksmingas? Nors neįmanoma prognozuoti daugmaž tikslių kainų pokyčių, kai kurie specialistai drįsta pateikti hipotezes. „Pardavimo sandorių skaičius išliks nepakitęs – 2020 metų lygmens (ekspertų nuomone, 930– 990 tūkst.), taigi kainos gali toliau kilti, bet veikiausiai ne Paryžiuje ar Il de Franse, o provincijoje“, –mano „Century 21 France“ prezidentas Laurent‘as Vimont‘as.

Paklausa ir pasiūla. Pasak eksperto, praeitais metais paklausą ribojo ekonomikos ir sveikatos apsaugos krizė, tačiau trūko ir pasiūlos. Daugelio specialistų nuomone, ji bus menka ir 2021 metais. Taigi rinkos struktūra skatina kainų kilimą ypač tada, kai galimiems pirkėjams pavyksta išlaikyti perkamąją galią. Be to, turi įtakos ilginamas valstybinės paramos darbo užmokesčiui laikotarpis net iki sausio pabaigos. „Rinką sukuria ne nedarbo lygis, o jos struktūra ir paskolų palūkanos“, – tvirtina Laurent‘as Vimont‘as.

Šaltinis: prian.ru