Lietuvos regionai ir NT: Jonava

Penktadienis, 04 birželio 2021

Netikėtai visą pasaulį užklupusi antrus metus trunkanti pandemija stipriai paveikė tiek šalių ekonomikas, tiek kasdienį žmonių gyvenimą. Ypatingus pokyčius išgyvena ir nekilnojamojo turto (NT) rinka. Tiek Lietuvoje, tiek kitose valstybėse fiksuojamas ir rekordinis būsto kainų augimas, ir sandorių skaičius.

Pastebima gana ryški tendencija, jog vis daugiau žmonių būstus įsigyja ne didžiuosiuose šalių miestuose, o kraustosi į mažesnes gyvenvietes, kur yra daugiau galimybių gyventi gamtos apsuptyje ir kur būstas yra įperkamesnis.

Po truputį bunda ir Lietuvos regionai. Vis daugiau užsienio investuotojai renkasi Lietuvos regionus savo gamybinėms įmonėms kurti. Verslas įvertina ne tik tai, kad regionuose yra pigiau įsikurti, bet taip sprendžia ir darbo jėgos problemas. „Išties daugiau gamybinio verslo įmonių pastaruoju metu kuriasi toliau nuo Vilniaus, kur galima patogiai prisitraukti darbuotojų iš aplinkinių regionų“, - pastebi T. Povilauskas, SEB banko ekonomistas, rašo BNS. „Rail Baltica“ didins regionų investicinį patrauklumą. Baigus šį projektą šalyje numatoma įrengti 3 tarptautines ir ne mažiau 12 regioninių geležinkelio stočių. Galimybė traukiniu labai greitai pasiekti didžiuosius miestus, pasak NT analitikų, gali paskatinti daugiau žmonių keltis į konkrečius regionus.

Jonavai - investuotojų dėmesys

Jonavos rajono administracija pranešė, kad ABC Nordic priklausanti Skandinavijos kapitalo įmonių grupė „Aluflam“ Jonavoje Ukmergės gatvėje pradeda statyti naują aliuminio profilių gamyklą. Į naują 7,7 tūkst. m² gamybinės paskirties pastatą su administracinėmis patalpomis bus investuota 7 mln. eurų. Tai yra viena didžiausių pastarųjų metų investicijų Jonavos rajone. Įmonė planuoja sukurti daugiau nei 60 naujų, gerai apmokamų, konkurencingų darbo vietų ir padidinti apyvartą iki 15 mln. eurų, rašoma pranešime spaudai.

„Jonava iki šiol garsėjo stipria chemijos, baldų pramone, o dabar sveikiname prisijungus naują pramonės šaką. Tikiu, kad jūsų investicijos ne tik sukurs patrauklias darbo vietas rajono gyventojams, bet ir padidins verslo susidomėjimą mūsų rajonu, nes turime dar daugiau teritorijų, kurias bandysime parduoti investuotojams“, - kalbėjo Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Jonavos rajono savivaldybė pastaruoju metu svariai prisideda prie verslo plėtros sąlygų gerinimo Jonavoje. Ukmergės gatvėje, kurioje veikia daug pramonės įmonių, savivaldybė įrengė šaligatvį ir naujas automobilių stovėjimo vietas, sutvarkė viešojo transporto stotelę.

NT specialisto komentaras

Capital tinklo nekilnojamojo turto brokeris Petras Ramanauskas mano, kad yra visai natūralu, jog NT rinkos suaktyvėjimo banga iš didžiųjų miestų atsirito ir į mažesnius miestus, tokius kaip Jonava. Jis pastebi, kad NT kainos ženkliai šoktelėjo, o kartu išaugo ir pardavėjų lūkesčiai. „Jei vidutinė buto kvadratinio metro kaina 2020 m. buvo 616 eur, tai 2021 m. ji pakilo iki 764 eur už kvadratinį metrą, o tai sudarė 19,37% kainos kilimą”.

Mažesniems miesteliams didelę įtaką daro tai, kas yra netoliese. Jonavos NT rinką stipriai veikia Rukloje esanti LR kariuomenė ir pokyčiai joje. „Kadangi išaugo karių skaičius, pakilo ir butų nuomos kainos. Nemanau, kad aliuminio profilių gamyklos statyba paveiks NT Jonavoje, nes kelionė iki Kauno trunka vos 30 minučių”, savo įžvalgomis dalinasi NT brokeris P.Ramanauskas. Jis taip pat priduria, jog mažuose miestuose statybos vyksta vis tik labai vangiai, daugybę metų stebima tik stipri didžiųjų miestų urbanizacija, taigi stiprių pokyčių  mažų miestelių NT rinkoje tikėtis nevertėtų.

 Šaltinis: BNS