JK fiksuotas didžiausias būsto kainų kritimas nuo pat pandemijos pradžios
Londonas, JK

Spalio mėnesį vidutinė būsto kaina Jungtinėje Karalystėje (JK) sumažėjo 0,9 proc. iki 268 282 svarų (309 500 JAV dolerių), pranešė Nacionalinė statybos draugija. Tai didžiausias nuosmukis nuo 2020 m. birželio mėn. ir daug didesnis nei tikėjosi ekonomistai (-0,3 proc.).

Skaičiai rodo, kad šalies nekilnojamojo turto rinka dabar yra nuosmukio gniaužtuose. Ekspertai prognozuoja, kad kaina gali kristi daugiau nei 10 proc.

„Rinką neabejotinai paveikė po mini biudžeto priėmimo kilusi suirutė, dėl kurios smarkiai išaugo palūkanų normos“, - sakė „Nationwide“ vyriausiasis ekonomistas Robertas Gardneris. „Didesnės skolinimosi išlaidos apribojo būsto prieinamumą tuo metu, kai namų ūkių finansai ėmė justi išaugusios infliacijos spaudimą“.

Kai praėjusį mėnesį buvusi šalies ministrė pirmininkė Liz Truss rinkas sukrėtė pranešimu apie žlugusį ekonominį planą, hipotekos palūkanos JK buvo arti aukščiausio palūkanų lygio, fiksuoto per 2008 m. finansų krizę.

Anglijos banko duomenys rodo, kad rugsėjį išduotų paskolų skaičius sumažėjo 10 proc., o tai pranašauja būsto įperkamumo blogėjimą.

Anot „Nationwide“, dėl pakilusių palūkanų normų pirmąjį būstą perkantieji už būstą sumoka 45 proc. gaunamų pajamų. Tai panašu į lygį, kuris vyravo prieš pasaulinę finansų krizę prieš daugiau nei 10 metų.

Karališkojo sertifikuotų geodezininkų instituto duomenimis, nekilnojamojo turto agentai tikisi, kad namų kainos kris visus metus, nes didelės hipotekos palūkanų normos atbaido potencialius pirkėjus.

Bankai yra ypač pesimistiški: Lloyds Banking Group Plc kitais metais tikisi 7,9 proc. nuosmukio, o „Credit Suisse“ analitikai teigia, kad būsto kainos „gali lengvai nukristi nuo 10 proc. iki 15 proc.“

 

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location