Prancūzijoje pastatytas namas, valantis orą nuo automobilių taršos
trianon-residences.fr nuotr.

Sen Luiso mieste buvo iškilmingai pristatytas pastatas, kurio fasadas valo orą nuo automobilių taršos. Tai pirmasis tokio pobūdžio pastatas Prancūzijoje. 51 buto namo sienų danga natūraliai skaido ore esančius teršalus ir neleidžia jiems prilipti prie fasado, - aiškino projektą kūrusi DLRW komanda. Pastatas sugeba suskaidyti tiek teršalų, kiek per metus jų į aplinką išmeta 20 automobilių.

Kaip tai veikia? Pastato statybai naudotos plytos buvo pagamintos iš specialaus cemento, sukeliančio fotokatalizės procesą. Šio proceso metu dėl saulės šviesos poveikio kenksmingos medžiagos nyksta ir virsta nekenksmingais junginiais: aplinkai nekenksmingomis organinėmis ir neorganinėmis medžiagomis. Apie tai pasakojo DRLW direktorius, architektas Damienas Cordieris.

Kaip pažymėjo bendrovės direktorius, fasadas, pasižymintis „dezinfekuojančiomis, savaiminio valymo ir bakterijas naikinančiomis savybėmis“, yra pirmasis tokio pobūdžio gyvenamojo pastato fasadas visoje Prancūzijoje. Negyvenamuosiuos pastatuose atitinkama technologija jau buvo išbandyta anksčiau. Pasak pastatą pastačiusios kompanijos „Trianon” generalinio direktoriaus Cedriko Simoneno, įdiegta naujovė pareikalavo vos 100 000 eurų papildomų išlaidų, kai viso pastato statyba kainavo 6,5 mln. eurų. Jo žodžiais tariant, pagal sugertą anglies dioksido kiekį naujasis namas prilygsta „50 pasodintų medžių“.

Jei ši naujovė sulauks didelio susidomėjimo, tai gali labai prisidėti įgyvendinant užduotį „kurti ekologiškesnius miestus”, - sakė Cedrikas Simenonas pastato atidarymo ceremonijos metu.

Šaltinis: prian.ru

 

 

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location