Vokietijoje sparčiai brangsta būstas Šiaurės jūros salose
Helgolandas - Vokietijos sala Šiaurės jūroje

Naujausia nekilnojamojo turto agentūros „Von Poll“ paskelbta ataskaita parodė, kad būsto kainos Vokietijoje Šiaurės jūroje esančiose salose sparčiai kyla į viršų.

Būsto kainos Šiaurės Fryzų salose Šlėzvige-Holšteine ​​pirmąjį 2022 m. ketvirtį pakilo 17,1 proc. iki vidutiniškai 14 000 eurų už kvadratinį metrą. Taigi, 30 kvadratinių metrų butas jums kainuos vidutiniškai 425 000 eurų, o 100 kvadratinių metrų – apie 1 400 000 eurų.

Kainos Rytų Fryzų salose, esančiose Žemutinėje Saksonijoje, taip pat smarkiai išaugo – pirmąjį metų ketvirtį išaugo 5,7 proc. ir vidutiniškai siekė 8200 eurų už kvadratinį metrą.

Būsto  kainos labiausiai išaugo Ziulto saloje. Čia nekilnojamojo turto rinka yra labiausiai įkaitusi iš visų šiaurinių salų. Ziultas yra viena žinomiausių ir populiariausių turistinių vietų Vokietijoje, tai atsispindi ir salos nekilnojamojo turto vertėje: būsto kaina per pastaruosius metus išaugo 21,7 proc.

Šiandien vidutinis namas saloje kainuoja apie 18 700 eurų už kvadratinį metrą. Pirkėjams, norintiems įsigyti nekilnojamojo turto Ziulto saloje, gali tekti sumokėti apie 560 000 eurų už 30 kvadratinių metrų butą ir vidutiniškai apie 1 870 000 eurų už 100 kvadratinių metrų ploto būstą.

Dėl mažos pasiūlos ir šoktelėjusių kainų žmonės, norintys įsigyti būstą Šiaurės jūros salose, pradėjo ieškoti namų ir butų kitose vietose. Tai paveikė netoliese esančioje žemyninėje dalyje būsto kainas. Šiaurės Fryzų žemyninėje dalyje per praėjusius metus kainos pakilo vidutiniškai 26,2 proc., iki maždaug 2650 eurų už kvadratinį metrą. Rytų Fryzijos Vitmundo (+22,8 proc.) ir Auricho (+22 proc.) rajonai, taip pat Dithmarschen rajonas (+27,6 proc.) Šlėzvige-Holšteine ​​patyrė panašų augimą.

Būsto kainos Šiaurės jūros salose tokios aukštos, kad vietiniai nebeišgali jose gyventi. Vietos žurnalistai teigia, kad vietiniai salos gyventojai buvo priversti persikelti į žemyną ir važinėti į darbą. Neseniai atliktas Ziulto salos tyrimas parodė, kad sala yra perpildyta ir per daug gyvenamojo ploto naudojama netinkamai. Šiuo metu yra svarstoma uždrausti statyti naujus užmiesčio namus.

 

 

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location