Vienoje pagrindinių Paryžiaus lankytinų vietų - socialinis būstas
unsplash.com

Viename pagrindinių Paryžiaus traukos objektų - vasaros pradžioje po 16 metų trukusios rekonstrukcijos atidarytame prekybos centre „La Samaritaine”, statytame dar 1870 m., - įrengti 96 butai, skirti mažas ir vidutines pajamas gaunantiems nuomininkams.

Privačioje nuomos rinkoje už tokio tipo apartamentus su balkonais, iš kurių galima grožėtis Eifelio bokštu ir Luvru,  tektų pakloti kelis tūkstančius eurų per mėnesį. Tačiau šių butų nuomininkai vidutiniškai už mažesnį butą mokės 430 eurų, o už trijų kambarių butą - apie 930 eurų per mėnesį.

Prekybos centras „La Samaritaine” renovacijai buvo uždarytas 2005 m. Pastato rekonstrukcija prasidėjo tik tada, kai jį įsigijo LVMH - didžiausia pasaulyje prabangos prekių grupė, kurios pirmininkas Bernardas Arnaultas dabar yra trečias turtingiausias žmogus pasaulyje. Galiausiai prekybos centras buvo atidarytas 2021 m. vasarą.

Šiandien „La Samaritaine” - kompleksas, kuriame be parduotuvių yra prabangus viešbutis „Le Cheval Blanc.”, biurai bei vaikų darželis. Pagrindinis  „Art Deco” stiliaus pastato fasadas liko nepakeistas, o štai galinis mūrinis fasadas buvo pakeistas banguota stiklo siena. Pastato rekonstrukcijos dėka buvo galima įrengti holus aukštomis lubomis bei papildomus aukštus viršutinėje pastato dalyje, kur ir buvo įkurti socialiniai būstai.

Šie nauji socialiniai būstai, kurių vertė 23,7 mln. eurų, yra Paryžiaus merės Anne Hidalgo administracijos plano dalis. Ji ketina ne tik padidinti prieinamų būstų skaičių mieste, bet ir užkirsti kelią tolesnei socialinei atskirčiai tarp žmonių, gaunančių dideles ir mažas pajamas.

Nuo 2000 m. Nacionalinis miestų solidarumo ir atsinaujinimo įstatymas numato, kad Prancūzijos miestai, kuriuose yra ne mažiau kaip 20 proc. valstybinio būsto, neturi mokėti pakankamai didelio mokesčio. 2025 m. ši riba padidės iki 25 proc., tad tai ne tik asmeninė Anne Hidalgo iniciatyva.

Paryžius stengiasi ne tik pasiekti savo procentinį tiksla, bet ir „iš naujo subalansuoti socialinio būsto dalį”, kaip sakė Paryžiaus būsto komisaras Janas Brossatas, kad turtingesniuose miesto vakariniuose rajonuose būtų daugiau valstybinio būsto.

Nepaisant to, būsto prieinamumo problema Paryžiuje lieka labai opi. Iki 2020 m. gruodžio mėnesio socialinio būsto laukiančiųjų sąrašuose buvo 260 tūkst. Paryžiaus gyventojų.

Šaltinis: prian.ru

  

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location