Vankuveryje statomas namas moterims
gblarchitects.com

Vienas iš Kanados uostamiestyje Vankuveryje statomų namų bus skirtas tik moterims. Namo projektą taip pat kūrė moterų komanda.

Planuojama, kad šiame moterų daugiabutyje bus įperkamas būstas, skirtas įvairaus amžiaus ir socialiniės padėties moterims: dirbančioms moterims, vienišoms mamoms, pagyvenusiems žmonėms. Projekto filosofija - padėti moterims, ypač toms, kurios tuo metu yra itin pažeidžiamos. Kanadoje, kaip ir kitose šalyse, kol kas išlieka vyrų ir moterų darbo užmokesčio skirtumai, todėl moterims sunku savarankiškai išsinuomoti būstą. Taip pat moterys labiau kenčia nuo smurto artimoje aplinkoje.

Projekto autorės yra moterys, 11 skirtingų disciplinų lyderės - dizaino, mechanikos inžinerijos, kraštovaizdžio bei interjero dizaino.

Pasak projektui vadovavusios „GBL Architects“ architektės Amela Brudard, moterys nenorėjo, kad pastatas būtų „raumeningas ir kubinis“. Jos siekė sukurti kažką tekančio, primenančio natūralias formas, panašias į bangas ir vėją. Apartamentuose bus dideli balkonai ir langai, pastato apdailai bus naudojama mediena ir kitos natūralios medžiagos, interjeras bus švelnių spalvų ir neutralių tonų.

13 aukštų pastate bus įkurti 135 nuomai skirti įvairaus dydžio butai. Čia bus ir kompaktiškos studijos, ir butai su vienu, dviem ar trimis miegamaisiais. Statybas planuojama pradėti kitų metų rugpjūtį.

Baigus statybas planuojama sukurti gyvybingą bendruomenę. Pastate bus daug bendrų lauko erdvių bendram laisvalaikiui bei poilsiui. Nuomininkai nebus skirstomi pagal amžių ar pajamas.

O kaip vyrai? Komplekse bus leidžiama gyventi vyrams ir berniukams, tačiau nuomotis butus galės tik moterys, atitinkančios tam tikrus ekonominius ir socialinius kriterijus.

Kaip manote, ar reikėtų panašaus projekto ir Lietuvoje?

Šaltinis: prian.ru

 

 

  

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location