Turkijos prezidentas paskelbė apie didžiausią šalies istorijoje socialinio būsto projektą
Stambulas, Turkija

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pranešė apie planuojamą socialinio būsto projektą. Tikimasi, jog naujasis projektas padidins būsto pasiūlą ir kartu sumažins nuomos kainas. Prezidentas projektą pavadino didžiausiu socialinio būsto projektu šalies istorijoje.

Būstai, kurie bus statomi pagal šį projektą, pirmiesiems būsto pirkėjams bus pasiūlyti įsigyti su palankiu mokėjimo planu, rugpjūčio 1 d. po ministrų kabineto posėdžio Ankaroje sakė prezidentas.

„Kai kurie iš šių būstų bus atiduoti pensininkams, veteranų giminaičiams, taip pat jaunavedžiams“, – sakė R. T. Erdoganas. Prezidentas pridūrė, jog projekto ruošimo darbai artėja prie pabaigos, o smulkesnės detalės bus paskelbtos šių metų rugsėjį.

Erdoganas pasakojo, kad visuose naujuose socialiniuose būstuose bus naudojamos atsinaujinančios energijos sistemos. Namai bus statomi laikantis „statybos be atliekų“ principų, bus naudojamos energiją taupančios ir klimatui nekenksmingos medžiagos.

„Mūsų tikslas – duoti postūmį statybų sektoriui ir aprūpinti piliečius įperkamu būstu, didinant pandemijos metu sumažėjusią pasiūlą. Šis projektas taip pat padės sumažinti nuomos kainas“, – pabrėžė prezidentas.

Aplinkos, urbanizacijos ir klimato kaitos ministras Muratas Kurumas, kalbėdamas po ministrų kabineto posėdžio, sakė, kad nekilnojamojo turto kainų kilimas yra „dirbtinis“, o geležies ir cemento kainos šiuo metu mažėja.

Šalies prezidentas taip pat sakė, kad buvo imtasi papildomų priemonių siekiant palengvinti infliacijos naštą žmonėms. Jis pažymėjo, kad pasaulinės energijos ir maisto kainos palaipsniui stabilizuojasi, o tai reiškia, kad pagerės vietinės infliacijos prognozė.

 

 

 

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location