Suomijos vyriausybė ketina apriboti savo piliečių įsiskolinimą
pexels.com

Namų ūkis, kurio metinės pajamos yra 40 tūkst. eurų, negalės turėti didesnės nei 200 tūkst. eurų skolos.

Žiniasklaidos agentūra STT pranešė, kad Suomijos vyriausybė svarsto galimybę nustatyti bendros namų ūkio skolos limitus. Į bendrą namų ūkio skolą būtų įskaičiuojama būsto paskola ir visos kitos paskolų formos. Anot „Helsinki Times”, ši suma atitiks maždaug 500% metinių bendrųjų pajamų. Jei asmuo gauna itin dideles pajamas, ribą jis galės viršyti ne daugiau kaip 15%.

Įstatymo projektas taip pat apribos nekilnojamojo turto bendrovių įsiskolinimus iki 60% parduodamų būstų vertės ir penkerius metus po statybų pabaigos draus taikyti laikotarpius nemokant įmokų. Naujosios taisyklės gali įsigalioti jau nuo kitų metų.

Pasak Suomijos Finansų ministerijos finansų rinkų direktoriaus Pauli Kariniemi, būsto paskolą imančių namų ūkių pajamų dalis, reikalinga įsiskolinimams padengti, pastaruosius dvejus metus didėjo.

„Suomijos banko skaičiavimai rodo, kad dėl šio augimo skolos viršutinė riba turėtų būti maždaug 500%, jei norime tiesiogiai paveikti skolinimąsi. Visiškai įmanoma, kad ši riba bus peržiūrėta”, - sakė jis.

Suomijos banko ekonomistas Ville'as Voutilainenas pabrėžė, kad, priešingai nei dauguma tikisi, ši priemonė paveiks ne naujus būsto pirkėjus, o namų ūkius, kurie jau turi įsiskolinimų. Didžiausias skolos ir pajamų santykis yra tarp tų asmenų, kurie būsto paskolos kreipiasi jau turėdami kitų įsiskolinimų - ankstesnes būsto ar vartojimo paskolas.

Skolos lubos Suomijoje šiandien yra labai aktualūs. Didžiausia Suomijos nekilnojamojo turto agentūra pranešė apie rekordinį pardavimų skaičių. Vienai šeimai skirti namai yra labai paklausūs, o tarp būsto pirkėjų daugėja vienišų asmenų.

Šaltinis: prian.ru

V/S: 67 / 1

  

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location