Seulas bando mažinti nekilnojamojo turto kainas
pixabay.com

Pietų Korėjos sostinėje Seule bandoma mažinti nekilnojamojo turto kainas supaprastinant nekilnojamojo turto rekonstrukcijos projektų patvirtinimo procedūras ir mažinant normatyvinius apribojimus.

Seulo meras Oh Se Hoonas sakė, kad jo komanda parengė daugybę priemonių kovai su kylančiomis būsto kainomis. Jie taip pat sieks paspartinti renovacijos projektus ir naujų būstų statybas. Pasak jo, priemonės, kuriomis pastaruosius 10 metų buvo siekiama riboti pasiūlą, neleido laiku pradėti pastatų rekonstrukcijų ir senų pastatų renovacijų ir tokiu būdu sugriovė pasiūlos ir paklausos pusiausvyrą. Tai galiausiai paveikė kainų kilimą, rašo „The Korea Herald”.

Siekdama padidinti vietos gyventojams prieinamų butų skaičių, vyriausybė nusprendė viešbučius ir biurus paversti 114 000 studijų, kurios bus skirtos nuomai vienišiems žmonėms. Taip pat ketinama įvesti papildomą mokestį užsieniečiams, perkantiems nekilnojamąjį turtą.

Kokių priemonių imsis valdžia:

  • Seulo valdžia pareiškė, kad panaikins rekonstrukcijų projektų vertinimo sistemą pagal balų skaičių. Vietoje to reikalaus tik pagrindinių teisinių žingsnių įgyvendinimo. Šiuo metu galiojančios reikalavimus atitinka tik 14% senų mažaaukščių pastatų, o įvedus naujas taisykles šis skaičius išaugs iki beveik 50%.
  • Meras taip pat sakė, kad miestas sutrumpins preliminarių rekonstrukcijos projektų svarstymo procesą nuo dabartinių penkerių iki dvejų metų. Tai, jo teigimu, paspartins paraiškų teikimo procesą ir leis statyti geresnės kokybės gyvenamuosius kompleksus.
  • Projekto vertinimo balų sistema bus pakeista didesnio gyventojų pritarimo reikalavimu. Siekiant sumažinti konfliktų, kylančių tarp rekonstruojamo pastato gyventojų, skaičių, bus reikalaujama išankstinio 30 proc. Gyventojų sutikimo, o ne 10 proc., kaip reikalaujama dabar. Tačiau galutinis reikalavimas - du trečdaliai gyventojų turi sutikti su rekonstrukcijos projektu - išliks.
  • Valdžios institucijos priims ir svarstys paraiškas dėl papildomų rekonstrukcijos projektų. Šis žingsnis leis įgyvendinti 170 projektų.
  • Siekdamas pagerinti naujų būstų kokybę ir prieinamumą, meras padidins maksimalų naujų pastatų aukštų skaičių rajonuose, kuriuose dabar yra taikomi atitinkami ribojimai.

Šaltinis: prian.ru

V/S: 27 / 8