Rusijos oligarchų turtas JAV. Kas jo laukia?
Niujorko Centrinis parkas

JAV prezidentas Joe Bidenas ir kiti aukštas pareigas užimantys JAV pareigūnai tikisi, jog dėl karo veiksmų Ukrainoje paskelbus sankcijas Rusijos oligarchams pavyks areštuoti jiems priklausantį nekilnojamąjį turtą. O tokio turto yra visoje šalyje: nuo daugiaaukščių greta Niujorko Centrinio parko iki dvarų, išsibarsčiusių Vidurio vakaruose, penthouse’ų Majamio paplūdimiuose bei prabangių vilų Los Andžele.

„JAV teisingumo departamentas renka specialią darbo grupę, kuri kovos su Rusijos oligarchų nusikaltimais”, - sakė Bidenas. „Suvienijame jėgas su savo sąjungininkais Europoje, kad surastume ir konfiskuotume jūsų jachtas, prabangius apartamentus, privačius lėktuvus. Mes ateiname jūsų neteisėtai susikrautų turtų”.

Tačiau ištesėti šiuos pažadus nebus lengva.

JAV nekilnojamojo turto rinka jau seniai garsėja kaip viena populiariausių erdvių pasaulyje pinigams plauti. Štai kodėl dažnu atveju neįmanoma susieti Vladimiro Putino artimo rato asmenų su jiems priklausančiu nekilnojamuoju turtu JAV. Tokia situacija susiklostė dėl sudėtingų patikos fondų, motininių-dukterinių kompanijų struktūrų, ribotos atsakomybės bendrovių ir kitokių nuosavybės struktūrų, leidžiančių jiems nuslėpti savo tapatybę. Be to, ne visi Rusijos oligarchai yra įtraukti į JAV sankcijų sąrašą. O ir įtrauktieji gali pasinaudoti palikta spraga ir savo turtą perleisti šeimos nariams ar draugams.

Ekspertai teigia, kad po Sovietų Sąjungos griūties Rusijos pinigai plūdo į kitas pasaulio šalis, taip ir į JAV nekilnojamojo turto rinką. Prieš 2000 m. krizę ypatingai populiarus buvo Manhetenas. Viena iš dažnai pasirenkamų vietų savo pinigams įmerkti buvo Florida ir net Klivlendas.

Remiantis 2017 m. „Reuters” išplatinta informacija, turtingi rusai į Donaldui Trumpui priklausančius pastatus Floridos pietuose suinvestavo beveik 100 mln. dolerių. „Reuters” tyrimas apėmė 63 Rusijos piliečius ar nuolatinę gyvenamąją vietą Rusijoje deklaravusius asmenis, įsigijusius prabangius butus Donaldo Trumpo prekės ženklu pažymėtuose pastatuose. 

Neseniai „RealDeal” publikuotame straipsnyje Davidas Friedmanas, vienas iš turto analizės kompanijos „WealthQuotient” bendraįkūrėjų, teigė, jog maždaug 5500 itin turtingų rusų, arba mažiau nei 0,01 proc. visų Rusijos gyventojų, visame pasaulyje turi nekilnojamojo turto, kurio vertė apie 240 mlrd. dolerių. Jo nuomone, JAV valdžia konfiskuos Rusijos oligarchams priklausantį nekilnojamąjį turtą ir jį parduos žemesne nei rinkos kaina.

„Turime daryti spaudimą Putinui ir pasiųsti žinią pasauliui, kad už veiksmus, kokius matome Ukrainoje, bus baudžiama, kad ir kur žmonės bandytų slėptis”, -  „Fox Business“ sakė Manheteno rajono vadovas Markas Levine'as. Jis apskaičiavo, kad vien Niujorke Rusijos oligarchai turi nekilnojamojo turto už mažiausiai vieną milijardą dolerių.

Šaltinis: realtor.com

 

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location