Prabangūs namai JAV paklausūs kaip niekada
pixabay.com

Nekilnojamojo turto objektų, kurių vertė viršija 50 mln. JAV dolerių, pardavimo sandorių skaičius jau lenkia 2020 m. rodiklį.

Kaip skelbia internetinis nekilnojamojo turto portalas „Redfin”, per keturis šių metų mėnesius, iki 2021 m. balandžio pabaigos, JAV buvo parduota jau 30 nekilnojamojo turto objektų, kainavusių daugiau nei 50 mln. dolerių, o vietiniai pirkėjai įsigijo 8 tokius objektus. Per visus 2020 m. tokių sandorių skaičius buvo atitinkamai 60 ir 16, 2019 m. - 56 ir 14, rašoma leidinyje „Mansion Global”.

Pasak „Redfin” vyriausiojo ekonomisto Daryl Fairweather, itin prabangių namų rinka per pastaruosius metus dar labiau sustiprėjo. „Po neseniai įvykusio vertybinių popierių rinkos bumo turtingiausi amerikiečiai tapo dar turtingesni, todėl pandemijos metu atsirado papildomas kapitalas ir ribotos galimybės išlaidoms. Nekilnojamojo turto rinka, nepaisant įvairių apribojimų, liko atvira verslui, todėl investuotojų prioritetu tapo nekilnojamojo turto portfelio perskirstymas. Ypatingai daug dėmesio skiriant itin prabangiam turtui”.

Išaugusios santaupos, komforto paieškos ir sumažėjęs pandemijos sukeltas netikrumo jausmas didino aukštos klasės būsto paklausą, sakė D.Fairweather.

Šiuo metu Los Andžele ir jo apylinkėse parduodama 20 nekilnojamojo turto objektų, kurių kaina yra daugiau nei 50 mln. dolerių. 16 iš jų rinka buvo pateikta šiais metais. Niujorke tokių objektų suskaičiuojama 15, iš kurių 5 pradėti pardavinėti 2021 m.

Pietų Floridoje atitinkamoje kainų kategorijoje parduodami penki vienai šeimai skirti namai ir vienas privačių salų kompleksas. Ekspertas pažymi, kad savininkai stengiasi parduoti savo itin prabangius būstus būtent dabar, kai yra didelis pirkėjų aktyvumas.

Specialistai mano, kad padidėjęs pietinių valstijų populiarumas tarp nekilnojamojo turto pirkėjų susijęs su prioritetų pasikeitimu - vis daugiau žmonių dirba nuotoliniu būdu, nori gyventi kaip įmanoma patogiau ir atokiau nuo triukšmo. Išaugusią prabangaus turto paklausą veikia ir palankesnis mokesčių tarifas, taikomas perkant prabangų būstą.

Apskritai JAV nekilnojamojo turto rinka, nepaisant išaugusių kainų, išgyvena didelį pasiūlos trūkumą, o prabangus nekilnojamasis turtas itin paklausus tapo ir D.Britanijoje.

Šaltinis: prian.ru

V/S: 22 / 9