Portugalijoje pastatytas ilgiausias pasaulyje kabantis pėsčiųjų tiltas
/516arouca.pt

Portugalijoje atidarytas ilgiausias pasaulyje kabantis pėsčiųjų tiltas. Tilto, kuris buvo pavadintas „516 Arouca”, ilgis 516 metrų. Kaip rašo portalas dezeen.com, tiltas yra Arouca geoparke. Jis pakabintas 175 metrų aukštyje virš Paiva upės ir jungia dvi granito uolienų kalvas.

Tiltą pastatė Statybos, energetikos, aplinkos ir tvarios plėtros tyrimų ir technologinės plėtros institutas. Tikimasi, kad tiltas taps nauju turistų traukos objektu Arouca teritorijoje, kur atsiveria nuostabūs vaizdai į Paivos upės tarpeklį ir Aguieiras krioklį.

„Nuostabus nacionalinės inžinerijos kūrinys, kuris, be abejo, taps vienas žymiausių objektų Aroucos savivaldybėje ir šalyje, ir neabejotinai taps modernaus pasaulio orientyru", - sakė Arokos merė Margarida Belen.

„516 Arouca” šiuo metu yra ilgiausias kabantis tiltas Europoje. Iki tol ilgiausiu buvo laikomas 494 metrų ilgio Karlo Kuoneno tiltas Šveicarijoje, kuris buvo baigtas 2017 m.

Tilto statytojai mano, kad šis tiltas yra ilgiausias pakabinama pėsčiųjų tiltas pasaulyje, nors į šį titulą pretenduoja ir 567 metrų ilgio pėsčiųjų tiltas, esantis Nepale.

 Šaltinis: prian.ru

 

V/S: 43 / 6