Pirmasis pasaulyje „Bitcoin City” - Salvadore
shutterstock nuotr.

Centrinėje Amerikoje esančios Salvadoro Respublikos prezidentas Nayibas Bukelė paskelbė apie planus statyti pirmąjį pasaulyje bitkoinų miestą. Iš pradžių miesto statyba bus finansuojama bitkoinų obligacijomis. Valstybės vadovas dėmesiu kriptovaliutoms siekia paskatinti investicijas į šalį. 

Prezidento Bukelės teigimu, miestas, kuris atsiras rytiniame La Union regione, naudos ugnikalnio geoterminę energiją ir gyventojų neapmokestins jokiais kitais mokesčiais, išskyrus PVM.

„Investuokite čia ir uždirbkite tiek pinigų, kiek tik norite. Tai visiškai ekologiškas miestas, kuris energiją gaus iš ugnikalnio”, - teigė Salvadoro prezidentas, kalbėdamas Mizatos kurorte.

Bukelė tikisi, kad pusė gyventojams taikomo PVM bus skirta miesta statyboms išleistoms obligacijoms finansuoti, o kita pusė - už paslaugas, tokias kaip šiukšlių išvežimas. Jis apskaičiavo, kad viešoji bitkoinų miesto infrastruktūra kainuos 300 000 bitkoinų.

Lygindamas savo projektą su Aleksandro Makedoniečio įkurtais miestais, Salvadoro prezidentas pažymėjo, kad Bitcoin City bus išdėstytas apskritimu. Jame bus oro uostas, gyvenamieji ir komerciniai rajonai bei centrinė aikštė, sukurta taip, kad iš oro primintų bitkoino simbolį.

„Jei norite, kad bitkoinas pasklistų visame pasaulyje, turime pastatyti kelias Aleksandrijas”, - sakė Bukelė ir pridūrė, kad kriptovaliutos vertei toliau kylant „Salvadoras taps finansiniu pasaulio centru”.

2021 m. rugsėjį Salvadoras tapo pirmąja šalimi pasaulyje, paskelbusia bitkoiną oficialia šalies mokėjimo priemone.

Šaltinis: prian.ru

 

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location