Patraukliausios vietos įsigyti antruosius namus svetur: KRETA ir KIPRAS
Adobe Stock nuotr.

Prisipažinkite, kuris mūsų bent kartą nesvajojo pražiemoti ten, kur ištisus metus šviečia saulė ir vandens pramogomis lepina jūra, o grįžti atgal, kai medžiai Lietuvoje jau kraus pirmuosius pumpurus? Jei anksčiau tik pasvajodavome apie nuosavus namus šiltuosiuose kraštuose, šiandien – tai prieinama galimybė.

KRETA

Kreta – didžiausia Graikijos sala Viduržemio jūroje. Kretos reljefas kalnuotas, pakrantės su daugybe paplūdimių ir uolėtų įlankų. Palyginti su Kipru, vystoma daug mažiau naujos statybos projektų, tačiau daugumą investuotojų čia užburia tradicijomis apipinta mažos salos kultūra, palankus klimatas (326 saulėtos dienos per metus), aktyvus turizmo sezonas, trunkantis daugiau nei 6 mėn., puikiai išvystyta paslaugų sritis šeimoms su vaikais ir galiausiai tai strategiškai patogi vieta – sala tarp 3 kontinentų (turi 2 tarptautinius oro uostus ir 2 tarptautinius laivų uostus).

Pasak NT brokerės Rasos Yianni, nekilnojamojo turto pirkėjus Kretoje labiausiai domina studijos tipo butai arčiau jūros arba nameliai kalnuose, kurių kainos prasideda nuo 50 tūkst. Eur. 2–3 miegamųjų apartamentus realu įsigyti už 100 tūkst. Eur. Nuomos pelningumas Kretoje siekia 5–8 %.

Nekilnojamojo turto pirkėjus Kretoje labiausiai domina studijos tipo butai arčiau jūros arba nameliai kalnuose, kurių kainos prasideda nuo 50 tūkst. Eur.

 

KIPRAS

Kipras – trečioji pagal dydį Viduržemio jūros sala, pasaulyje penkta pagal turizmo infrastruktūrą. Puikiai tinka atostogoms pavasarį ir rudenį, apdovanotas tiek nuostabia gamta, tiek istorinėmis ir kultūrinėmis vertybėmis. Klimatas palankus ištisus metus (340 saulėtų dienų per metus), aktyvus turizmo sezonas trunka ne mažiau kaip 6 mėnesius. Sala pasižymi ne tik patogiu susisiekimu, bet ir infrastruktūros pritaikymu šeimoms su vaikais. Saloje, palyginti su Lietuva, kur kas lengviau prieinamas privatus priešmokyklinis ir vidurinis ugdymas tarptautinėse Amerikos akademijoje arba Jungtinės Karalystės mokyklose, kurios veikia visuose didžiuosiuose šalies miestuose.

 

„Kipre populiarėja tendencija „ateini ir gyveni“ – 99 % parduodamų būstų visiškai įrengti.“

 

„Kipre laisvai susikalbėsite anglų ir rusų kalbomis. Tai didelis privalumas tiek NT investuotojams, tiek žmonėms, norintiems persikelti gyventi sparčiai augančios ekonomikos saulėtame krašte“, – sako NT brokerė R. Yianni.

Pasak brokerės, Kipre populiarėja tendencija „ateini ir gyveni“ – 99 % parduodamų būstų visiškai įrengti (su visa apdaila, o kartais net ir baldais). Kita patraukli priežastis dairytis antrųjų namų būtent Kipre – nėra nekilnojamojo turto mokesčio.

 

„Kipre laisvai susikalbėsite anglų ir rusų kalbomis. Tai didelis privalumas tiek NT investuotojams, tiek žmonėms, norintiems persikelti gyventi sparčiai augančios ekonomikos saulėtame krašte.“

 

Patraukliausios vietos investuoti – Larnaka, Limasolis, Aja Napos kurortas. Čia 1–2 kambarių butai iki 1 km atstumu nuo pajūrio siūlomi nuo 50 iki 200 tūkst. Eur. Kainos santykį lemia vieta, komplekso, kuriame yra butas, dydis, įrengimo kokybė.

Investicijai perkamų vilų kainos prasideda nuo 150 iki 300 tūkst. Eur. Vienas iš kainą lemiančių kriterijų, be geografinės padėties ir įrengimo, – baseino poreikis. Investicinės grąžos pelningumas – 6–9 %, tačiau galima atrasti ir tokių projektų, kurių atsiperkamumas siektų iki 15 %.

„Dabar idealus metas investuoti į nekilnojamąjį turtą Kipre ir iškart pjauti gausų investicinės grąžos derlių“, – pažymi R. Yianni kviesdama vasarą atostogų metu atvykti į šią salą pasidairyti antrųjų namų (ekskursija ir jūsų apgyvendinimu bus pasirūpinta).

V/S: 1199 / 19