Patraukliausios vietos įsigyti antruosius namus svetur: GRUZIJA
Adobe Stock nuotr.

Gruzija – šalis, kur lietuviai mėgstami labiau nei bet kur kitur pasaulyje. Tai kraštas su nuostabia gamtos įvairove: daugiau nei 5 km aukščio Kaukazo kalnais, kurie vasarą žavi savo žalumu, o žiemą siūlo galimybę išbandyti žiemos pramogas, naujai atgimę egzotiški Juodosios jūros kurortai su modernia architektūra, vynuogynų plantacijos, kur gaminamas garsusis gruziniškas vynas, pilys ir cerkvės, konkuruojančios senumu tarpusavyje. Skirtingai nei mūsų Baltijos, Juodoji jūra – tarsi arbatėlė nuo gegužės iki spalio.

Sociologinius tyrimus atliekanti įmonė GALLUP World, reitingavusi valstybes pagal saugumą, Gruzijai skyrė garbingą trečią vietą. Tad šioje valstybėje saugūs gali jaustis ne tik vietiniai gyventojai, bet ir poilsiautojai. Visi ten buvę kartoja tą patį – ši Kaukazo valstybė nepalieka abejingų. 

 

Batumis – viliojanti perpektyva NT investuotojams

Vienas žymiausių Gruzijos pajūrio kurortų – Batumis, kurį drąsiai galima vadinti Gruzijos vasaros sostine. Čia gausu aukščiausios klasės viešbučių, tokių kaip „Sheraton“, „Hilton“, „Marriott“, „Kempinski“, „Trump Tower“ ir kt. Statybų sektorius, palyginti su Europa, kuri išgyvena recesiją, vystosi labai sparčiai. Pastatyta nemažai naujos architektūros statinių, parengta daug naujų projektų. Kainos svyruoja nuo 350 USD iki 2 000 USD / kv. m.

Pasak NT brokerio Viačeslav Miklaševskij, Batumyje galima įsigyti komercines patalpas su įrengta efektyvia elektros energiją tausojančia technologija, atskiru įėjimu bei efektyvia 24 val. apsauga. Arba apartamentus aštuonių aukštų pastate, įsikūrusiame gerai žinomame botanikos sode, 100 m nuo jūros kranto su baseinais, SPA ir sveikatingumo centrais, terasomis ir kt.

Norintiems investuoti į nekilnojamąjį turtą Gruzijoje verta atkreipti dėmesį į tai, kad šioje šalyje nėra turto mokesčių (taikytina ir butams, ir namams su žemės sklypais). Reikia mokėti tik komunalinius mokesčius, kurie taip pat yra nedideli. Pavyzdžiui, už buto su baseinu, fitneso centru ir kitais patogumais išlaikymą elitiniame komplekse Batumyje reikia mokėti apie 25–30 USD per mėnesį. Atsiperkamumas iš nuomos per 4 metus. 

Jokių apribojimų pirkėjams iš užsienio. Įsigiję turtą pirkėjai gauna leidimą nuolat gyventi.

Pats Batumis – labai žavingas miestas: carinė architektūra, jūra, uostas ir adžaruli (tai nacionalinis patiekalas – keptas laivo formos paplotėlis su sūriu ir kiaušiniu). Atsibodus degintis pajūryje, galima pasivaikščioti dailiai sutvarkytu taku palei jūrą, paklaidžioti po senamiestį ir jo kiemus arba nuvykti į legendinį Batumio botanikos sodą, o vakare atsiduoti šėlsmui naktiniuose klubuose ir restoranuose. „Kainos toli gražu neprilygsta lietuviškų kurortų įkainiams. O rasti čia galima kur kas daugiau – kavinių ir restoranų ant paties jūros kranto, svetingų ir visada pasiruošusių pagelbėti vietinių gruzinų, kurie ne tik gerai kalba rusiškai, bet ir puikiai žino, kur yra ir kas tokia ta Lietuva,“ – sako V. Miklaševskij.

„Dažniausiai Batumyje investicijai perkami 1–2 kambarių butai iki 50 kv. m. Vidutinė parduodamo buto su daline apdaila kaina 350–500 USD / 1 kv. m.“

Jūros kurortas Batumis – vienas patraukliausių ir gražiausių miestų Gruzijoje, pritraukiančių investuotojų iš viso pasaulio. „Nekilnojamojo turto rinka Gruzijoje yra viena pelningiausių ir sparčiausiai augančių sričių. Turtas atsiperka vidutiniškai per ketverius metus. Tai yra vienas geriausių rodiklių pasaulyje. O puikus oras ir šilta jūra 7 mėnesius per metus papildomai užtikrina gerą poilsį sau ir savo artimiesiems“, – investavimo šioje šalyje privalumus vardija V. Miklaševskij.

„NT rinka Gruzijoje yra viena pelningiausių ir sparčiausiai augančių sričių. Turtas atsiperka vidutiniškai per ketverius metus.“

Pasak NT eksperto, dažniausiai investicijai perkami 1–2 kambarių butai iki 50 kv. m. Vidutinė Batumyje parduodamo buto su daline apdaila kaina 350–500 USD / 1 kv. m. Žinoma, tai priklauso nuo paties projekto ir jo lokacijos – atstumo iki jūros ir miesto centro. Neįrengtą butą galima įsigyti ir maždaug už 150 USD / 1 kv. m, o už 200–250 USD / 1 kv. m butai siūlomi ne tik su apdaila, bet ir su baldais ir virtuves įranga.

„Nuomojant įsigytą butą Gruzijoje galima tikėtis iki 25 % investicinės grąžos per metus!“

Kokios investicinės grąžos galima tikėtis nuomojant įsigytą butą Gruzijoje? „Gruzijos teritorijoje yra septynios klimato zonos – nuo subtropinio iki apsnigtų kalnų viršūnių, kas leidžia mėgautis ir pajūriu, ir slidinėjimo kurortais. Tai pritraukia į Gruziją turistų ištisus metus ir jų skaičius kasmet auga 10–15 %. Vien jūros kurortą Batumį aplanko daugiau nei du milijonai turistų per metus. Tai užtikrina iki 25 % investicinės grąžos per metus!“ – patikina V. Miklaševskij.

Ką svarbu žinoti, įsigyjant nekilnojamojo turto Gruzijoje:

  1. įgyjate pelningą ir patikimą kapitalo įdėjimo galimybę, nes kainos čia kasmet pakyla 10–20 %;
  2. jokių apribojimų pirkėjams iš užsienio;
  3. pagrindinis skirtumas nuo kitų Europos šalių yra tas, kad įsigydamas nekilnojamojo turto šioje šalyje pirkėjas nemoka PVM, neapmoka privalomojo nuosavybės draudimo. Sudarant nekilnojamojo turto pirkimo ir pardavimo sutartį, pirkėjui netaikomas mokestis už notarines paslaugas, taip pat netaikomas teisinis honoraras;
  4. skirtingai nuo kitų Europos šalių, kur kasmetis turto mokestis sudaro 1–10 % turto kainos ir kur procentinė norma auga kiekvienais metais, Gruzijoje nėra nekilnojamojo turto mokesčio;
  5. be komunalinių mokesčių, nekilnojamojo turto pirkėjas Gruzijoje nepatiria jokių papildomų išlaidų, kas reikšmingai sutaupo jo išlaikymą. Vidutiniškai komunalinės išlaidos sudaro 600–800 USD;
  6. nekilnojamojo turto savininkui, valdančiam turtą nuo 30 000 USD, galima gauti laikiną leidimą gyventi šalyje.
V/S: 923 / 5