Paryžiaus dviratininkų infrastruktūros modernizavimui - 250 mln. eurų
pixabay nuotr.

Paryžiaus valdžios institucijos planuoja iki 2016 metų Prancūzijos sostinę paversti „vienu dviratininkams palankiausių miestų pasaulyje”.

Paryžiaus valdžia paskelbė, kad investuos 250 mln. eurų į dviračių infrastruktūros modernizavimą ir dviračių takų tinklo plėtrą, kad miestas taptų „100% tinkamas kelionei dviračiu“. Ši investicija bus dalis penkerių metų miesto plano, kuriuo siekiama užtikrinti saugius ir patogiai sujungtus maršrutus dviratininkams ir pėstiesiems.

Iki 2026 m. Paryžius padidins dviračių takų skaičių ir įrengs 180 km naujų nuolatinių dviračių takų. Tris kartus bus padidintas dviračių parkavimo vietų skaičius - vietoj dabar esančių 60 tūkst., jų bus 180 tūkst. Miestas taip pat investuos į infrastruktūros gerinimą aplink svarbiausius transporto mazgus tarp didmiesčio ir gretimų priemiesčių.

Šie plėtros planai atsirado po to, kai pandemijos metu nemaža dalis paryžiečių susidomėjo dviračiais. Šiandien Paryžiuje kasdien įvyksta beveik 1 milijonas kelionių dviračiais netinkamomis sąlygomis. Esamos dviračių juostos yra bendros su automobiliais ir motociklais ir yra atskirtos ženklinimu, o ne tikromis fizinėmis kliūtimis, todėl didėja nelaimingų atsitikimų rizika. Valdžios institucijos taip pat įsipareigojo užtikrinti pėsčiųjų saugumą, griežtindamos vairavimo ir eismo taisykles bei stiprindamos policijos kontrolę.

Atsižvelgdama į tai, kad automobilių tarša gali paaštrinti pasaulinę sveikatos krizę, Paryžiaus merė Anne Hidalgo 2020 m. gegužę paskelbė apie planus skatinti naudotis dviračių takais ir viešuoju transportu, visame mieste sukuriant daugiau pėstiesiems ir dviratininkams skirtų erdvių ir mažinant automobilių skaičių miesto centre.

 

Šaltinis: prian.ru

 

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location