Nuomos kainos Antalijoje išaugo 300 proc.
Alanija, Antalija

Antalijos prekybos ir pramonės rūmų (ATSO) vykdomasis direktorius Mustafa Ayanoglu sakė, kad nuomos kainos Viduržemio jūros regiono Antalijos provincijoje dėl didelės ukrainiečių ir rusų paklausos išaugo nuo 170 dolerių iki beveik 680 dolerių per mėnesį.

„Padidėjo rusų ir ukrainiečių, ieškančių saugios vietos, susidomėjimas būstų nuoma. Taigi vidutinė būsto nuomos kaina išaugo nuo 170 dolerių iki beveik 680 dolerių“, – naujienų agentūrai „Demirören“ sakė ekspertas.

„Pagrindinė nuomos kainų kilimo priežastis - Rusijos vykdoma karinė operacija Ukrainoje. Vietiniai labai nukentėjo”, - pridūrė jis. 

Pasak Ayanoglu, kai kurie baldais apstatyti butai užsieniečiams išnuomojami nepaprastai brangiai, „net už 2700 USD per mėnesį“.

Nekilnojamojo turto agentūros atstovas Omur Kushchalar teigė, kad būsto paklausa pastarosiomis savaitėmis išaugo dvigubai.

„Nuomos kainos pakilo maždaug 300 proc.“, – sakė jis ir pridūrė, kad maždaug 70 procentų jo klientų, ieškančių būsto, yra ukrainiečiai arba rusai.

Remiantis oficialiais Turkijos statistikos instituto (TÜİK) duomenimis, pirmąjį šių metų ketvirtį rusai Turkijoje įsigijo 1 535 nekilnojamojo turto objektus, o 2021 m. tuo pačiu laikotarpiu – 938.

Ukrainiečiai per pirmuosius tris metų mėnesius Turkijoje įsigijo 381 būstus, palyginti su 222 pernai pirmąjį ketvirtį. Vien kovą ukrainiečiams parduoti 168 namai ir butai, o 2021 metų kovą – tik 93.

Šaltinis

 

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location