Manhete pastatytas ploniausias pasaulyje dangoraižis

Architektūros biuras „SHoP Architects“ balandžio pradžioje baigė statyti dangoraižį 111 West 57th Street Niujorko centre. Dangoraižis jau pripažintas ploniausiu pasaulyje ir antru pagal aukštį Vakarų pusrutulyje.

435 metrų aukščio dangoraižio statybos baigtos balandžio pradžioje. Statytojai paskelbė, kad jis jau yra paruoštas naujakuriams. Įsikūręs vadinamojoje Milijardierių gatvėje Manheteno centre, šis dangoraižis buvo pavadintas aukščiausiu 2018 m. pastatu, o 24:1 aukščio ir pločio santykis paverčia jį ploniausiu dangoraižiu pasaulyje.

Apie bokšto statybą paskelbta 2013 m., o po metų buvo pradėti statybos darbai. 2017 m. dėl finansinių priežasčių statybos buvo sustabdytos, vėliau atnaujintos. „SHoP Architects“ teigimu, dangoraižis pastatytas iš stipriausio pasaulyje betono.

Kiekviename pastato aukšte yra po vieną rezidenciją ir dar 14 gretimame „Steinway“ pastate, todėl iš viso jų yra 60. Be būstų, dangoraižyje yra 25 metrų baseinas, atskiras valgomasis ir dviejų aukštų treniruoklių salė su terasa.

Pastatas viršūnėje susiaurėja iki plokščio krašto. Jo rytiniai ir vakariniai fasadai išklijuoti terakotos plytelėmis su bronzos akcentais, o stiklinės užuolaidinės sienos nukreiptos į Centrinį parką šiaurėje ir Žemutinį Manheteną į pietus.

Likusių laisvų apartamentų kaina prasideda nuo 7,75 mln. dolerių. Brangiausi kol kas neparduoti apartamentai, išdėstyti per tris aukštus, kainuoja 66 mln. dolerių.

 

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location