Latvijoje sparčiai kyla būsto nuomos kainos
Ryga iš paukščio skrydžio

Kaip pranešė Latvijos žiniasklaida, šalyje kokybiško, už priimtiną kainą nuomojamo būsto paklausa gerokai viršija pasiūlą.

Latvijos nekilnojamojo turto specialistų teigimu, rinkoje trūksta ilgalaikių nuomininkų, tačiau nuomojamo būsto paklausa auga. Tai iš dalies lemia atvykę ukrainiečiai. Brokeriai atsargiai žiūri į sandorius su atvykstančiais migrantais dėl rizikos, susijusios su nuomos sąlygomis ir klientų mokumu. Nepalankiausia padėtis tiems nuomininkams, kurie ieško pigesnių variantų.

Latvijos nekilnojamojo turto asociacijos vadovas Aigaras Šmits sakė: „Situacija nuomos rinkoje dramatiška – yra senų pasiūlymų, kurių plotas siekia 40-45 kv.m, o vieno kvadrato nuomos kaina 10-11 eurų per mėnesį. Tuo pačiu nežinia, kaip bus su šildymo kainomis žiemos mėnesiais. O naujų pasiūlymų rinkoje tiesiog nėra“.

Per pastaruosius 12 metų būsto nuoma Latvijoje pabrango beveik 40 proc.

Nekilnojamojo turto nuoma yra ekonominė veikla ir turėtų būti apmokestinama, tačiau nėra statistikos, kokia nuomos rinkos dalis yra legali.

Latvijos Valstybinės mokesčių tarnybos (VID) atstovės Kristinos Augstkalnės-Jaunberzin teigimu, nuomos rinkoje oficialiai registruota mažiau nei 5 tūkst. gyventojų. 44 995 asmenys išnuomojo nekilnojamąjį turtą, pranešę tarnybai apie neregistruotą ūkinę veiklą.

Tuo pačiu metu su nekilnojamojo turto nuoma susijusių juridinių asmenų, įskaitant individualius verslininkus, oficialus skaičius yra 7678.

Ši informacija neleidžia daryti išvadų apie tikrąjį rinkos dydį, nes žemės sklypų ir komercinių patalpų nuomininkai skaičiuojami kartu su gyvenamųjų patalpų nuomininkais, o oficialių duomenų apie nuomojamų butų ir namų skaičių nėra.

 

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location