Kurias šalis renkasi geriausi darbuotojai?
shutterstock nuotr.

Tarptautinis vadybos plėtros institutas (IMD) paskelbė 2021 m. pasaulinį talentų pritraukimo reitingą. Jame kasmet vertinamas šalių patrauklumas kvalifikuotiems darbuotojams. Tad kur keliauja talentai?

Sudarant reitingą, specialistai analizavo 64 valstybes pagal tris pagrindinius veiksnius ir apskaičiavo indeksą, atspindintį šalies talentų fondo kokybę.

Analizuoti veiksniai:

„Investicijos ir plėtra” - matuoja žmogiškojo potencialo vystymui skiriamų išteklių kiekį;

„Patrauklumas” - vertina ekonomikos patrauklumo laipsnį pritraukiant užsienio specialistus ir išlaikant vietinius;

„Pasirengimas” - parodo šalies talentų įgūdžių ir kompetencijų kokybę.

Šie trys veiksniai analizuojami remiantis 31 kriterijumi. Tarp jų, pavyzdžiui, yra „Valstybės išlaidos švietimui“ ir „Žmonių motyvavimas dirbti pandemijos metu“. Beje, pastaroji buvo lemiama šalies ekonominei sėkmei praėjusiais metais. 

Ankstesniais metais darbuotojų norą likti darbe daugiausia lemdavo darbo užmokesčio dydis. 2021 metais situacija pasikeitė: dabar žmones motyvuoja aukšta gyvenimo kokybė šalyje, lankstus darbo laikas ir įmonės teikiamos mokymosi galimybės.

Svarbus patarimas vyresniems vadovams. Jie turi suprasti, kad „darbuotojų motyvaciją dabar lemia ne tik išoriniai veiksniai, tokie kaip atlygis, bet ir suteikiamos galimybės (pavyzdžiui, persikvalifikuoti ar įgyti tarptautinės patirties)“, – pažymima tyrime.

Gyvenant pandemijos sąlygomis, vis daugiau įmonių savo darbuotojams suteikia galimybę dirbti nuotoliniu būdu. Viena vertus, ši priemonė užtikrina lojalumą vadovybei, kita vertus, didėja atstumas tarp darbuotojų.

10 geriausių šalių talentingiems specialistams

Šalis    Vieta reitinge 2021 m.    Vieta reitinge 2020 m.
Šveicarija 1 1
Švedija 2 5
Liuksemburgas 3 3
Norvegija 4 7
Danija 5 2
Austrija 6 6
Islandija 7 4
Suomija 8 12
Nyderlandai 9 10
Vokietija 10 11

 

Šveicarija užima pirmąją vietą reitinge. Šalis lyderio poziciją išlaiko jau penktus metus iš eilės. Antroje vietoje yra Švedija. Nuo praėjusio ataskaitinio laikotarpio ji pakilo trimis pozicijomis. Pirmųjų trejetuką uždaro Liuksemburgas – šią vietą jis išlaiko nuo praėjusių metų. Toliau seka Norvegija, Danija ir Austrija.

Šveicarija išlieka reitingo viršūnėje dėl stabilių rezultatų pagal tris pagrindinius veiksnius. Valstybė skiria dideles sumas darbuotojų ugdymui, stažuotei ir mokymui. Švedija iš penktos vietos į antrąją pakilo dėl pagerėjusių patrauklumo ir pasirengimo balų. Šalyje didelis dėmesys skiriamas darbuotojų mokymui.

Liuksemburgas pastaraisiais metais pademonstravo ypač gerus valstybės išlaidų švietimui ir jo kokybės gerinimo rezultatus, matuojant pagal studentų ir mokytojų santykį. Tai patvirtina aukšta gyvenimo kokybė, mažas vietinių darbuotojų nutekėjimas į užsienį ir aukštos kvalifikacijos užsienio darbuotojų atvykimas į šalį.

Šaltinis: prian.ru

 

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location