Kinija pradeda riboti nuomos kainas
unsplash.com

Kinijos vyriausybė teigė, kad būsto nuomos kaina miestuose neturėtų per metus padidėti daugiau kaip 5 proc. Tai pirmas valdžios institucijų žingsnis ribojant nuomos kainas ir dalis pastangų, siekiant užtikrinti pigesnį būstą.

Prezidento Xi Jinpingo pažadai sumažinti turtinę nelygybę, kad būtų pasiekta vadinamoji „bendroji gerovė“, pabrėžė naują politiką, atsižvelgiant į mažas pajamas gaunančių šeimų ir asmenų padėtį.

„Nauji miesto gyventojai ir jaunimas dirba palyginti trumpą laiką ir gauna mažas pajamas, todėl jų galimybės pirkti būstą ir mokėti nuomą yra nedidelės“, - antradienį sakė būsto viceministras Ni Hong.

„Dideliuose miestuose 70 proc. naujų gyventojų ir jaunų žmonių būstą nuomojasi, tačiau labiau prieinamos galimybės yra atokiose vietovėse. Nekilnojamasis turtas patrauklesnėse vietose yra brangesnis, o tai sukelia praktinių ir finansinių sunkumų“.

Remiantis tyrimų bendrovės „Zhuge House Hunter“ duomenimis, būsto nuomos kainos Kinijoje rugpjūtį sumažėjo 0,35 proc. Pagal būsto nuomos kainų mažėjimą pirmavo Pekinas ir kiti pirmosios pakopos miestai.

Šis kainų mažėjimas rodo, kad nuomos fondas dar labiau išsiplėtė. Šiais metais Pekinas ir Šendzenas, paraginti vyriausybės, pradėjo didinti nuomojamų objektų pasiūlą.

Pastaraisiais mėnesiais didieji miestai, siekdami geriau apsaugoti nuomininkų teises, taip pat paskelbė nuomos taisyklių projektus. Juose siūloma uždrausti nekilnojamojo turto savininkams iš nuomininkų reikalauti užstato, didesnio nei vieno mėnesio nuomos mokestis.

Valdžios institucijos ketina kovoti ir su nekilnojamojo turto bendrovių ir specializuotų internetinių platformų piktnaudžiavimu siūlant būstą nuomai per didelėmis kainomis.

Šios priemonės yra didžiulio nekilnojamojo turto rinkos „valymo“ dalis, kuris bus vykdoma per ateinančius trejus metus, siekiant atsikratyti pažeidimų, kurie skatina spekuliacijas ir kelia būsto kainas.

Šaltinis: https://prian.ru/news/kitay-nachinaet-ogranichivat-arendnye-stavki-v-gorodah.html

V/S: 33 / 3

  

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location