JAV smarkiai išaugo komercinio NT paklausa
pixabay.com nuotr.

Tarptautinė nekilnojamojo turto konsultacinė kompanija CBRE teigė, jog investuotojų užklausų dėl komercinio nekilnojamojo turto (NT) iki 2021 m. gruodžio pirmos savaitės viršijo užklausų skaičių, gautų per visus 2019 m. Didelis susidomėjimas komerciniu nekilnojamuoju turtu ypač sparčiai augo antrąjį šių metų pusmetį - nuo liepos 1 d. iki gruodžio 8 d. investuotojų užklausų skaičius padidėjo 40 proc., lyginant su atitinkamu praėjusių metų periodu.

Investuotojų susidomėjimas komerciniu NT išliko nepaisant sudėtingėjančios situacijos dėl augančio COVID-19 susirgimų skaičiaus ir Federalinio rezervo obligacijų pirkimo programos apimties sumažinimo.

Nuo 2020 m. užklausų dėl NT mažmeninės prekybos sektoriuje skaičius išaugo daugiau nei 87 proc. ir buvo šiek tiek didesnis nei 2019 m. Domėjimasis apgyvendinimo ir biurų sektoriais taip pat pakilo nuo 2020 m., tačiau, palyginus su 2019 m., sumažėjo atitinkamai 5 proc. ir 20 proc. Susidomėjimas gyvenamaisiais kompleksais ir pramoniniais objektais, palyginti su praėjusiais metais, toliau augo – atitinkamai 31 proc. ir 48 proc., palyginti su tuo pačiu 2020 metų laikotarpiu.

Palyginti su 2020 m. pardavimų skelbimai aktyvūs būna vis trumpiau, ypač viešbučių, pramonės, biurų ir gyvenamųjų patalpų. Tačiau mažmeninės prekybos sektoriaus objektų pardavimo skelbimų aktyvumo laikas šiek tiek pailgėjo.

CBRE tikisi, kad aktyvi investicinė veikla išliks ir 2022 m. Numatoma, kad visos investicijos, palyginti su 2021 metų lygiu, augs 5-10 proc.

 

Šaltinis: prian.ru

 

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location