Įvardinti pasaulio miestai, kuriuose labiausiai pervertintas NT
pixabay.com nuotr.

Pasaulyje garsėjantis Šveicarijos bankas „UBS” atliko kasmetinę apklausą apie miestus, kuriuose labiausiai pervertintas nekilnojamasis turtas (NT). Analitikai išskyrė tuos pasaulio miestus, kuriuose „burbulo” rizika NT rinkoje yra itin didelė. Taip pat paminėjo vietoves, kur būsto kainos atitinka jo vertę.

Būsto rinka paprastai yra vienas stabiliausių ir svarbiausių bet kurios šiuolaikinės ekonomikos elementų. UBS pasaulinis nekilnojamojo turto indeksas vertina pasaulinę nekilnojamojo turto rinką ilgalaikėje perspektyvoje ir stebi „burbulų” riziką pasaulio miestuose.

Kainų burbulas, pasak UBS, NT rinkose pasikartojantis reiškinys. Pati „burbulo” sąvoka reiškia esminį ir nuolatinį teisingą turto kainos nustatymą, kurio buvimą galima įrodyti tik tada, kai „burbulas” sprogsta. 

Vertindamas miestus, bankas atsižvelgia į penkis veiksnius: objekto kainos ir pajamų iš jo santykį, objekto kainos ir jo nuomos kainos santykį, hipotekos ir BVP santykio bei statybos ir BVP santykio pokyčius, taip pat santykinį miesto NT vertės rodiklį, lyginant su visos šalies kainomis.

Tendencijos, kurias išryškino atliktas tyrimas:

Būsto kainų augimas analizuojamuose pasaulio miestuose nuo 2020 m. vidurio iki 2021 m. vidurio paspartėjo iki 6 proc. Tai buvo didžiausia rodiklio reikšmė nuo pat 2014 m. Maskvoje, Stokholme, Sidnėjuje, Tokijuje ir Vankuveryje užfiksuotas dviženklis kainų didėjimas. Šeši iš devynių miestų, kuriems gresia burbulas, yra Europoje. Tuo tarpu nė vienam JAV miestui nebūdingas pervertintas nekilnojamasis turtas.

Gyventojai, norėdami susidoroti su didelėmis būsto kainomis, turi imti dideles paskolas. Dėl to pastaraisiais ketvirčiais būsto paskolų lygis gerokai padidėjo.

Pirmą kartą nuo dešimtojo dešimtmečio būstas priemiesčiuose ir kaimo vietovėse tampa brangesnis nei miestuose. Gyvenimo mieste išlaidų ir gaunamos naudos santykis ypač pablogėjo pandemijos metu, nes pramogos ir apsipirkinėjimas tapo nebe tokie aktualūs, o biurų apskritai buvo atsisakyta.

Dėl koronaviruso apribojimų ir dažnėjančio nuotolinio darbo sumažėjo nuomos kainos. Kai kuriuose miestuose nuomos kainos sumažėjo dviženkliais skaičiais.

 Miestai, kuriuose yra didžiausia NT rinkos „burbulo” pavojus:

Frankfurtas, Vokietija

Torontas, Kanada

Honkongas

Miunchenas, Vokietija

Ciurichas, Šveicarija

Vankuveris, Kanada

Stokholmas, Švedija

Paryžius, Prancūzija

Amsterdamas, Nyderlandai

UBS analitikai nustatė tik tris miestus, kuriuose 2021 m. nekilnojamojo turto kainas galima pavadinti sąžiningomis. Tai Madridas, Milanas ir Varšuva. Kaip nepakankamai įvertintą rinką specialistai įvardijo Dubajų.

Šaltinis: prian.ru

 

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location