Iki 2045 m. Šveicarijoje gali atsilaisvinti iki 40 proc. privačių namų
Asociatyvi nuotr.

Naujas „Credit Suisse“ tyrimas parodė, kad iki 2045 m. Šveicarijoje atsilaisvins iki 40 proc. vienai šeimai skirtų namų.

Banko analitikai nustatė, kad maždaug 419 000 privačių namų Šveicarijoje priklauso vadinamajai „kūdikių bumo“ kartai, t. y. asmenims, gimusiems 1946–1964 m. Kai šie žmonės išeina į pensiją, daugelis jų paprastai nusprendžia parduoti savo turtą. O tai reiškia, kad iki 2045 m. Šveicarijoje gali būti parduodama iki 40 proc. privačių namų

„Patirtis rodo, kad nuo tam tikro amžiaus vienai šeimai skirtas namas tampa rimtu įsipareigojimu“, – sakė Fredi Hasenmeilas, „Credit Suisse“ Šveicarijos būsto rinkos ekspertas.

Per pastarąjį dešimtmetį nekilnojamojo turto kainos tiek nuomojant, tiek perkant būstą Šveicarijoje labai išaugo, daugiausia dėl būsto trūkumo populiariausiuose miestuose. Pavyzdžiui, Berne ir Ciuriche laisvų būstų yra atitinkamai 0,5 proc. ir 0,17 proc. Daugumoje kantonų laisvo gyvenamojo ploto lygis yra mažesnis nei 1 proc. ir yra vertinamas kaip „oficialus būsto trūkumas“.

Tikimasi, kad prognozuojamas būsto pasiūlos padidėjimas pakeis itin žemą laisvų būstų lygį, o tai gali lemti žemesnes būsto kainas potencialiems pirkėjams bei nuomininkams. "Tai palengvins padėtį nekilnojamojo turto rinkoje", - sakė Hasenmeilas.

Tačiau jis pripažino, kad būstą perkantiems asmenims teks palaukti ir pažiūrėti, kiek žmonių realiai parduoda savo turtą. Neseniai atliktas Zürcher Kantonalbank tyrimas parodė, kad tik 50 proc. pensininkų nori parduoti savo būstą, o likusieji nori pasilikti savo namus.

 

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location