GOOGLE už kelis milijardus dolerių statys miestelį Kalifornijoje
unsplash.com

San Chosė miesto taryba, praėjus ketveriems metams po paraiškos padavimo, patvirtino „Google” planą statyti didžiulį miestelį trečiojo pagal dydį Kalifornijos miesto širdyje, pranešė CNBC.

„West Downtown” projektas San Chosės centre apims 32 ha plotą, kuriame bus milijonai kvadratinių metrų biurų, skirtų 20 000 darbuotojų, ir 4 000 būstų, iš kurių 1 000 bus skirti mažesnes nei vidutines pajamas gaunančioms šeimoms.

Miestelyje taip pat bus įrengta 300 viešbučio kambarių ir 800 trumpalaikiam apsistojimui skirtų rezidencijų „Google” įmonių svečiams. Daugiau nei pusė projekto ploto bus skirta gyvenamosioms ir viešosioms erdvėms: parkams, restoranams, prekybos vietoms, pramogų zonoms ir ekologiškoms apžvalgos aikštelėms.

Be biurų statybų, „Google” mokės daugiau nei 1 mlrd. dolerių už infrastruktūros, tokios kaip parkai, takai įrengimą ir istorinių vietų išsaugojimą. Žemės sklypai ir susijusi infrastruktūra milžinui kainuos 265,8 mln. dolerių, dar 200 mln. dolerių bus skirta įvairioms socialinėms išmokoms San Chosė gyventojams, kad įtikintų juo likti mieste.

Manoma, kad miesto statyba prasidės jau kitais metais, tačiau statybų pabaigos gali tekti laukti nuo 10 iki 30 metų.

Nekilnojamojo turto ekspertai teigia, kad praėjus vos savaitei po 2017 m. išplatintos žinios apie „Google” planus, namų kainos kelių kilometrų spindulių šoktelėjo 7 proc., o po šešių mėnesių išaugo iki 25 proc. Tai sukėlė daugybę protestų prieš ambicingą korporacijos planą.

Primename, kad pastaraisiais metais „Google” įsigijo keletą itin brangių objektų. Pavyzdžiui, 2018 m. lapkritį už 1 mlrd. dolerių ji įsigijo biurų kompleksą Kalifornijoje, o gruodį nusprendė išleisti dar 1 mlrd. dolerių naujam miesteliui Niujorke. 2019 m. gegužės mėn. „Google” paskelbė, kad už 600 mln. eurų statys naują duomenų centrą Suomijoje.

 Šaltinis: prian.ru

V/S: 19 / 5