Estijoje tušti rusams priklausantys butai kelia daug keblumų
Talinas

Nenumaldomai artėjant šaltajam metų sezonui Estijos namų bendrijoms rūpestį kelia ištuštėję rusams priklausantys butai, už kuriuos dabar niekas nemoka komunalinių mokesčių.

Anot Estijos teisingumo kanclerės Ülle Madise, daugelis Rusijos piliečių pigius butus šalyje pirko tik siekdami gauti Šengeno vizas ir visai neketino naudotis įsigytu turtu.

Į šalies tarnybas kreipiasi daug Rusijoje gyvenančių ir Estijoje nekilnojamojo turto turinčių rusų, kurie dėl įvestų sankcijų negali atvykti į šalį ir pasirūpinti turimu būstu ar atlikti bankinių mokėjimų už komunalinius mokesčius. Tuo tarpu vietiniai daugiabučių namų gyventojai skundžiasi, kad jų kaimynystėje yra Rusijos piliečiams priklausantys butai, kurių niekas neprižiūri ir už kuriuos niekas nemoka mokesčių.

Rusijos ir Baltarusijos piliečiams Estijoje priklauso apie 42000 nekilnojamojo turto objektų. Estijos daugiabučių bendrijų sąjungos valdybos pirmininkas Andresas Jaadla teigė, kad kiekvienas tuščias butas yra problema.

„Spręsti problemas, susijusias su užsienio piliečiams priklausančiais butais, yra nacionalinių institucijų užduotis“, – sakė Yaadla. „Tai turi būti pasiekta nacionaliniais ir diplomatiniais kanalais“.

Teisingumo kanclerės Ülle Madise teigimu, laisvų butų išlaidų padengimo klausimas buvo svarstomas jau daug metų.

„Sprendimų jau yra ieškoma. Kai kurie butai yra apleisti, nes paprasčiausiai jų rinkos vertė yra labai maža“, - sako Madise. Teisingumo kanclerės teigimu, kol kas nėra rasta konkrečių šios problemos sprendimų. Vienas iš svarstytų variantų – turto nusavinimas (turto areštas), tačiau ar bus pasirinktas šis kelias, dar anksti kalbėti.

 

 

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location