Danijos NT bumas jau kelia nerimą
pixabay.com

Sekdamas situaciją nekilnojamojo turto rinkoje Danijos centrinis bankas įspėjo, kad gali tekti griežtinti hipotekinio skolinimo taisykles.

Danijos centrinis bankas teigė, kad šalies būsto rinkos bumas kelia susirūpinimą dėl kredito rizikos, susijusios su būsto paskolomis, ir dėl to gali tekti sugriežtinti hipotekinio kreditavimo sąlygas, rašo Yahoo! Finansai.

Danijos nekilnojamojo turto savininkai, atsižvelgiant į pajamas, yra vieni didžiausių skolininkų pasaulyje. Šiuo metu stebimas spartus nekilnojamojo turto kainų kilimas daro dar didesnę įtaką skolinimuisi ir baiminamasi, kad, prasidėjus kainų kritimui, bankai gali tapti pažeidžiami.

Tolesnį būsto kainų augimą gali skatinti rekordiškai žemos palūkanų normos ir padidėjusios gyventojų pajamos, kurias palaiko ekonominės pagalbos paketai pandemijos metu, sakoma banko pranešime.

„Klestinti būsto rinka kelia nerimą. Dėl to atsiranda pagrindas svarstyti skolinimo taisyklių sugriežtinimą, siekiant sumažinti pažeidžiamumą vėlesnio būsto kainų kritimo metu”, - sakė Danijos centrinio banko vadovas Carstenas Biltoftas.

Centrinio banko duomenimis, aktyvumas Danijos nekilnojamojo turto rinkoje jau pasiekė aukštesnį lygį nei metai iki 2008 m. finansinės krizės. Perkant būstą Danijoje reikalaujama tik 5 proc. pradinio įnašo.

Danijos vyriausybė praėjusią savaitę pareiškė prognozuojanti, jog vienbučių namų kainos šiemet pakils daugiau nei 11 proc. ir danai yra labiau linkę rinktis namus, o ne butus. Iždo departamentas pripažino, kad vyriausybė atidžiai stebi pokyčius būsto rinkoje ir laukia Sisteminės rizikos tarybos rekomendacijų. Pastaroji turėtų rekomenduoti tolesnes priemones būsto rinkos rizikai mažinti.

Šaltinis: prian.ru

 

 

 

 

V/S: 45 / 3