Britams, ieškantiems naujų namų, svarbesnis yra sodas nei miesto centras
pixabay.com

Nekilnojamojo turto agentūra „Bramleys“ išnagrinėjo pagrindinius būsto pirkėjų prioritetus ieškant pirmo ar naujo būsto ir išsiaiškino, kaip pandemija pakeitė pirkėjų pageidavimus. Apklausoje dalyvavo trys tūkstančiai JK gyventojų, praneša „PropertyWire“.

Ko nori britai?

  • Pagrindinių reikalavimų sąraše yra sodas ir automobilių stovėjimo aikštelė. Tai nurodė atitinkamai 61% ir 40% respondentų. 32% apklaustų pirkėjų norėtų, kad naujieji namai būtų kaimo vietovėje, tačiau turi būti užtikrintas geras transporto susisiekimas.
  • 29% būsto ieško arčiau giminaičių, 13% - arčiau draugų, o 24% svarbiausia prieiga prie itin greito plačiajuosčio interneto.
  • 14% apklausoje dalyvavusių britų nurodė, kad norėtų būsto arčiau darbo vietos, 12% apklaustųjų norėtų gyventi bendruomenėje su gerais kaimynais, 12% - svarbu gyventi šalia gerų mokyklų. 11% respondentų ieško gerai įrengto namo ir tik 10% nori gyventi miesto centre.
  • Mažiausiai respondentų į reikalavimų būstui sąrašą įtraukė atskirą garažą ir arti esantį parką (po 9%). Tarp reikalavimų buvo paminėti ir tokie, kaip šalia esantis prabangus prekybos centras ir vietinis baras (po 8%), geras maisto išsinešti tinklas ir namų biuras (po 6%). 5% apklausoje dalyvavusiųjų nori visiškai naujų namų.

„Pandemija ir izoliacijos metai pakeitė būsto pirkėjų prioritetus. Vis daugiau žmonių nori laiką leisti gamtoje, tad nenuostabu, kad sodas tapo populiariausiu naujų namų reikalavimu, o vis daugiau žmonių nori persikelti į kaimo vietovę”, - sakė „Bramley” partneris Paulas Keighley.

O ko ieško lietuviai?

Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ NT marketingo ir pardavimų skyriaus vadovės Jurgos Vilkenės teigimu, lietuviai apskritai išsiskiria savo noru turėti nuosavą būstą. Net 90% lietuvių turi sau priklausantį būstą ir tuo yra išskirtiniai visoje Europoje. Lietuviams svarbus šiuolaikiškas naujos statybos būstas dėl jo praktiškumo, energinio efektyvumo, ekonomiškumo.

Renkantis būstą svarbu jo praktiškas išplanavimas, erdvesni kambariai, geras apšvietimas, balkonas ar terasa. „Atsirado poreikis namuose įsirengti atskiras erdves darbui ar mokslui, taip pat norima turėti daugiau vietos laisvalaikiui. Itin geidžiamu privalumu tapo erdvus balkonas ar terasa. Be to, ir iki šiol didelį dėmesį skyrę namų aplinkai, žaliosioms bei rekreacinėms erdvėms gyventojai šiandien šiam aspektui teikia dar daugiau svarbos“, – sako J. Vilkenė.

Lietuviai individualių namų teikiamus privalumus nori turėti nenutolus nuo miesto centro. Vis daugiau dėmesio skiria,a pastato kokybei, pažangiems sprendimams, būsto tvarumui ir daromai įtakai aplinkai. Šiuo požiūriu Lietuvos gyventojų poreikiai jau priartėjo prie skandinaviškų standartų.

Šaltinis: prian.ru

 

V/S: 117 / 3

  

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location