Pasaulinės investicijos į komercinį NT padidėjo 34 proc.
Asociatyvi nuotr.

Remiantis naujais CBRE duomenimis, investicijos į komercinį nekilnojamąjį turtą (NT) pasaulyje 2022 m. pirmąjį ketvirtį išaugo 34 proc. iki 282 mlrd. dolerių. Amerikoje investicijos išaugo 47 proc., EMEA – 25 proc., Azijos Ramiojo vandenyno regione – 5 proc.

Daugiausia investicijų pasauliniu mastu pritraukė daugiabučių statyba. Šis sektorius pagal investicijų apimtis pirmauja jau šeštą ketvirtį iš eilės. 2022 m. pirmąjį ketvirtį į daugiabučių statybą buvo investuota 76 mlrd. dolerių ir tai yra 18 proc. daugiau nei prieš metus.

Antroje vietoje atsidūrė biurų pastatai su 82 mlrd. dolerių arba 44 proc. daugiau nei pirmąjį 2021 m. ketvirtį.

Investicijų į pramonės ir logistikos objektus apimtys pasauliniu lygiu išaugo 41 proc. iki 61 mlrd. dolerių.

Didžiausią augimo tempą lyginant su praėjusiais metais pademonstravo mažmeninės prekybos sektorius, į kurį buvo investuota 33 mlrd. dolerių arba 65 proc. daugiau lėšų nei prieš metus.

Augančios žaliavų kainos, tiekimo grandinių sutrikimai ir didelė vartotojų paklausa padidino infliaciją visame pasaulyje. Centriniai bankai griežtina pinigų politiką, o dėl ekonominio neapibrėžtumo kylančios palūkanų normos greičiausiai apsunkins nekilnojamojo turto rinką.

CBRE prognozuoja, kad pasaulinės investicijos šiais metais bus maždaug 2 proc. mažesnės nei rekordiniais 2021 m. Tikimasi, kad EMEA patirs didžiausią nuosmukį (-5 proc.), kurį daugiausia kompensuos augimas Azijos Ramiojo vandenyno regione (+5 proc.). CBRE daro išvadą, kad JAV investicijos sumažės maždaug 1 proc., palyginti su 2021 m.

 

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location