Panevėžys atsinaujina! Skirtas finansavimas J. Čerkeso-Besparnio sodybai
panevezys.lt

Panevėžio miesto savivaldybės įgyvendinamam projektui „Vienijantis kūrybiškumo centras – Pragiedrulių sodyba“ iš Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų investicinių fondų skirtas finansavimas.

„Panevėžys nusipelnė būti šiuolaikiškas, modernus, patrauklus gyventojams miestas. Džiugu matyti, kaip keičiasi, gražėja Panevėžys, jo viešosios erdvės. Tikriausiai jau visi pastebėjome, kad  naują veidą įgauna ir Skaistakalnio parkas, intensyviai vyksta jo atnaujinimo darbai. Panaudojant ES investicijas siekiame sutvarkyti ir kultūrinei paskirčiai pritaikyti Juozo Čerkeso-Besparnio sodybos pastatą su jo aplinka. Tikimės, kad tai taps dar viena miestiečių bei turistų gausiai lankoma vieta“, - sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Įgyvendinant projektą planuojama įrengti stiklinį priestatą su 350 kv. m ekspozicijų, kūrybinių veiklų, konferencijų, poilsio, higienos ir kt. patalpomis, sutvarkyti aplinką, įrengti ekologinį sodą. Planuojama įkurti šiuolaikiškas teatro, muzikos ir dailės studijų erdves. Jose vyktų vietos bendruomenės, miestiečių užsiėmimai, kurie skatintų ir plėtotų žmogaus verslumą, praktinius įgūdžius.

Numatyta įkurti menininkų rezidenciją, į kurią galėtų atvykti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių profesionalūs meno atstovai. Per metus galėtų būti apgyvendinami 6 menininkai, čia jie galėtų įsitraukti į bendruomenės veiklas, susipažinti su Panevėžio kūrėjais, kūrybiniais procesais, organizuoti edukacijas. Savivaldybė planuoja į bendrą veiklą įtraukti kultūros partnerius, verslo atstovus, vietos bendruomenės narius ir vieną partnerį iš užsienio šalies, kuris dalytųsi savo gerąja patirtimi. Taip bus siekiama skatinti gyventojų užimtumą ir bendruomeniškumą, vykdyti socialiai atsakingas ekonomines veiklas.

Numatoma projekto vertė – šiek tiek daugiau nei 1 mln. Eur, kurių apie 960 tūkst. Eur sudarytų ES lėšos. Numatoma projekto įgyvendinimo trukmė – 36 mėn.

Primename, kad Skaistakalnio parko sutvarkymą sudaro keli etapai, jo teritorijoje įgyvendinami keli europiniai projektai.

Šaltinis: bns

V/S: 204 / 1

  

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location