Tailando NT rinkai niūrios prognozės
pixabay.com

Dėl naujo pandemijos protrūkio Tailando valdžios nustatyti papildomi karantino apribojimai neigiamai veikia tiek būsto pasiūlą, tiek paklausą, - ekspertų nuomonę cituoja „Bangkok Post”.

Nekilnojamojo turto informacijos centro (REIC) generalinis direktorius Vichai Viratkapan pripažįsta blogiausią scenarijų. „Perkamoji galia dar neatsigavo”, - sako jis. „Dėl tęsiamo karantino būsto pirkėjai atidės sandorius, nes šiuo metu nėra pasirengę leisti pinigus”. 

Eksperto nuomone, karantino suvaržymai dar labiau susilpnins gyvenamojo nekilnojamojo turto rinką, kur nuo šio mėnesio pradžios 30-čiai dienų sustabdytos visos statybos. Dėl to bus atidėti sandoriai. Statytojai, kurie ir taip vėlavo vykdyti įsipareigojimus, negalės perleisti objektų pirkėjams.

„Turizmo atsigavimas vėluos, nes praėjusią savaitę Tailandas buvo išbrauktas ir saugių šalių sąrašo. Dėl to sumažės nuo turizmo priklausančių gyventojų pajamos”, - sako Vichai. “Dėl užsienio pirkėjų susidomėjimo taip pat mažai vilties”.

Blogiausiu atveju, pasak REIC, būsto sandorių skaičius visoje šalyje sumažės 19,7% arba iki 288 045 vienetų. 2020 m. buvo parduoti 358 496 objektai. Labiausiai tikėtina, kad rinka sumažės 10,7%, o susiklosčius sąlygoms pagal geriausią scenarijų - 1,8%.

Išduotų statybų leidimų skaičius sumažėjo 15,6%, lyginant su praėjusiais metais. Leidimų statyti daugiabučius skaičius gali sumažėti iki 33,6%, mažaaukščių pastatų - 9%.

Gyvenamojo būsto statytojai susiduria su dar viena problema - jiems nepavyksta įrengti elektros ir vandens skaitiklių, nes kai kurios komunalinių paslaugų įmonės visai sustabdė ar apribojo savo darbą. Tai taip pat atitolina statybų užbaigimą ir objektų perdavimą klientams.

Kaip anksčiau pastebėjo ekspertai, nors apskritai Tailando nekilnojamojo turto rinka pasirodė esanti pakankamai atspari besikeičiančioms sąlygoms, ypač prabangaus būsto segmente, ir kainos toliau augo, tačiau pandemija vis tik sudavė skaudų smūgį. Pagrindiniai pirkėjai, anksčiau atvykdavę iš Kinijos ir Honkongo, atidėjo objektų apžiūras ir kartu jų įsigijimą. Dėl to daugelio naujų projektų pradžia buvo atidėta metams ar dvejiems, o jau pastatytus nekilnojamojo turto objektus statytojai išpardavė, taikydami dideles nuolaidas.

Šaltinis: prian.ru

V/S: 63 / 1

  

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location