Pirmą kartą per metus Londono centre kyla nuomos kainos
pixabay.com

Pirmą kartą per daugiau nei metus padidėjo nuomos kainos Londono centre. Panašu, kad rinka pradėjo atsigauti po koronaviruso krizės. Remiantis „Hamptons“ nekilnojamojo turto agentūros pranešimu, mėnesio nuomos kainos miesto centre pakilo 4,3% iki 2920 JAV dolerių per mėnesį. Tai didžiausias mėnesinis kainų padidėjimas per visą rinkos stebėjimo laiką, rašo „Mansion Global“.

Nepaisant trumpalaikio padidėjimo, vidutinės nuomos kainos vis tiek yra 16,5% mažesnės, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu.

Staigų nuomos kainų šuolį nulėmė tai, kad šaliai atsivėrus į miestą pradėjo grįžti nuomininkai, o laisvų butų rinkoje nepakanka. 2021 m. birželį Londono centre buvo registruota 16% nuomininkų daugiau nei pernai ir 45% daugiau nei 2019 m. Tuo tarpu nuomojamų butų skaičius yra 8% mažesnis nei prieš dvejus metus, o vienai šeimai skirtą namą rasti ypač sunku.

„Būsto Londono centre savininkai per pandemiją nukentėjo labiau nei investavę kitose šalies vietose. Tačiau nuomos kainų dinamika per pastaruosius mėnesius pasikeitė ir dabar kyla aukštyn”, - pranešime teigė Hamptons tyrimų vadovė Aneisha Beveridge ir pridūrė, kad tikisi, jog sostinės nuomos kainos į priešpandeminį lygį sugrįš per 12 mėnesių.

Nuomos rinka už Londono ribų gerokai skiriasi nuo sostinės. Visoje Jungtinėje Karalystėje, išskyrus Londoną, nuomos kainos per metus padidėjo 10,9%. Tai sparčiausias augimas nuo pat 2014 m. Didžiausias nuomos kainų augimas buvo fiksuotas greta Londono esančiuose regionuose.

 

V/S: 10 / 2

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location