Niujorko gyventojai kraustosi į rūsius
shutterstock nuotr.

Nepaisant to, kad rūsiai jau seniai tapo gana įprastu niujorkiečių būsto tipu, jie vis dar nekelia labai gerų asociacijų. Pagal paskelbtas ataskaitas 50 tūkst. rūsyje įrengtų būstų visame mieste gyvena apie 150 tūkst. žmonių.

Tačiau niekas negali tiksliai pasakyti, kiek žmonių gyvena namų ir daugiabučių rūsiuose. Nepaisant pastarųjų metų vangių vyriausybės pastangų reguliuoti rūsius, šie butai iš esmės lieka nedeklaruojami ir nelegalūs.

Būsto nuomos kainoms Niujorke pasiekus rekordines aukštumas, tiek legalūs, tiek ir nelegalūs rūsiai tampa vis patrauklesne alternatyva gyvenimui nei bet kada anksčiau.

Remiantis Millerio Samuelio / Douglaso Ellimano surinktais duomenimis, vidutinės nuomos kainos Manhetene nuo 2021 m. liepos mėn. iki spalio mėn. padidėjo 10,1 proc., o nuo sausio mėn. – 20 proc. Tai lėmė iki aukščiausio lygio nuo 1990 m. pakilusi infliacija.

„Compass“ brokerio Isaaco Rosenbergo teigimu, be mažesnės kainos, nuomos mokesčių bei papildomų patogumų, kurie būtų labai brangūs standartiniame būste, butai rūsiuose nuomininkams taip pat suteikia papildomą privatumo lygį pandemijos metu, kadangi yra galimybė kuo mažiau bendrauti su kitais žmonėmis.

Kiti rūsiuose įrengtų butų privalumai: sienose įkomponuotos gilios angos, kurios tarnauja kaip papildomi paviršiai, vėsesnė ir pastovesnė oro temperatūra, dėl ko gyventojai sulaukia mažesnių sąskaitų už elektrą.

 

Šaltinis: prian.ru

 

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location