Ekspertai: turtingiausiose šalyse būsto kainos užkeltos 10 proc.
pixabay.com

Didžiosios Britanijos analitinės bendrovės „Oxford Economics“ atlikto tyrimo rezultatai atskleidė nekilnojamojo turto rinkas, kuriose pučiasi stipriausi burbulai.

Ištyrę ilgalaikes tendencijas ir kainų bei nuomos santykį, ekspertai priėjo prie išvados, kad didžiausia rizika yra Nyderlandams, Kanadai, Švedijai, Vokietijai ir Prancūzijai. Tarp lyderių buvo ir JAV bei Didžioji Britanija. Ekspertų teigimu, 14 išsivysčiusių šalių būsto kaina per pastaruosius 10 metų išaugo 43%.

Ekspertai teigia, kad dabartinis rinkos bumas bus antras pagal ilgumą ir trečias pagal kainų augimą. Jis bus panašus į paskutinį, 2006 metų, piką, po kurio prasidėjo pasaulinė finansų krizė.

JAV rinka balandžio mėnesį fiksavo didžiausią kainų šuolį per daugiau nei 30 metų, tuo tarpu Jungtinėje Karalystėje tą patį mėnesį kainos augo sparčiausiai per paskutiniuosius du dešimtmečius. Abiejose rinkose varomoji jėga buvo žemos palūkanų normos, didelė erdvesnių objektų priemiesčiuose paklausa ir parduodamų objektų pasiūlos trūkumas.

Nepaisant pastaruosius du mėnesius lėtėjančio kainų augimo, prognozuojama, kad vidutinės būsto kainos D.Britanijoje per ateinančius ketverius metus kils 21%.

Ryški įtampa rinkoje ir nuolat augančios kainos didina „staigaus rinkos krypties pasikeitimo” tikimybę ateityje, nors lėtesnis išduotų būsto paskolų skaičiaus augimas nei buvo iki finansų krizės švelnina naujos krizės riziką, sako „Oxford Economics“ ekonomistas Adamas Slateris.

„Svarbiausias ateinančių metų klausimas - kas vyks su realiomis palūkanų normomis, atsižvelgiant į demografinius pokyčius, santaupų didėjimą ir augančią infliaciją”, sakoma pranešime.

 Šaltinis: prian.ru

V/S: 86 / 1

  

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location