Dėl NT kainų kilimo Prancūzijoje ženkliai sumažėjo pardavimų
pixabay.com nuotr.

Nors Prancūzijos nekilnojamojo turto (NT) rinkos dalyviai tikėjosi, jog pardavimai ir toliau sparčiai augs, trečiąjį 2021 m. ketvirtį išaugusios kainos pardavimus pristabdė. Tokią išvadą daro NT tinklo „Century 21” atstovai.

Trečiąjį 2021 m. ketvirtį namų kvadratinio metro kaina vidutiniškai per metus padidėjo 11 proc., o butų - 7,3 proc. „Nekilnojamojo turto kainos Prancūzijoje dar niekada nebuvo tokios aukštos”, - pabrėžiama „Century 21” ataskaitoje, kurioje pasisakoma už naujų būstų plėtrą, siekiant sumažinti įtampą rinkoje.

Pasak bendrovės „Century 21“ ekspertų, kainų kilimą lėmė padidėjusi paklausa. Karantino apribojimai pakeitė prancūzų požiūrį į būstą ir paskatino juos persikelti į didesnius namus. Staiga išaugusi paklausa gerokai pralenkė pasiūlą. „Kainos dėl infliacijos ir augančio darbo užmokesčio per greitai pakilo”, - sakoma bendrovės pranešime. „Ir net jei paskolų palūkanos yra skatinančios pirkti, tokio kainų padidėjimo jos negali kompensuoti”.

Spartus kainų kilimas turėjo įtakos sandorių skaičiui. Palyginus su praėjusių metų trečiuoju ketvirčiu namų pardavimo sandorių sumažėjo 19 proc., o butų - 11 proc.

NT bendrovės „Century 21” prezidentas ragina rinkos dalyvius nepanikuoti. Jo nuomone, „tai yra normalu, kad iš pradžių kainos kyla, tada stabilizuojasi ir krinta, sumažėjus paklausai. Sandorių skaičiaus augimas prasideda iš naujo. Ir būtų visai neblogai, jei pardavėjai šiek tiek pakoreguotų savo kainas”.

Šaltinis: prian.ru

  

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location