Danijos vyriausybė svarsto, ar kištis į būsto rinką
pixabay.com

Pandemijos metu būsto kainos Danijoje smarkiai kilo, tačiau dabar pastebimi kainų kilimo lėtėjimo požymiai. Ekspertų teigimu, būsto kainų, sparčiai kilusių 18 mėnesių, sumažėjimo per pastarąjį mėnesį gali pakakti, kad vyriausybė nesikištų į rinką.

„Ši atsiradusi tendencija sumažina susirūpinimą dėl galimo burbulo būsto rinkoje“, - sakė Michaelas Swareris, Orhuso universiteto ekonomikos profesorius ir buvęs vyresnysis valstybės patarėjas. „Susirūpinimą kelia tai, kad žmonės būstą perka tikėdamiesi spekuliacinio pelno, ir tokiu būdu dirbtinai palaiko aukštus rinkos rodiklius. Tačiau fiksuotas kritimas sumažina vyriausybės reguliavimo poreikį”, - pridūrė specialistas.

Nekilnojamojo turto svetainės „Boligsiden“ duomenimis, namų ir butų kainos 2021 m. liepos ir rugpjūčio mėnesiais pakilo 0,2–0,3 proc. Tai atitinka pastarųjų mėnesių tendencijas, kai rinka nurimo po dramatiškų „Covid-19“ pandemijos padarinių. Tuo tarpu vasarnamių kainos per liepos ir rugpjūčio mėnesius nukrito 0,2-0,3 proc. Iki tol vasarnamių kainos nemažėjo 16 mėnesių.

Šios tendencijos rodo pandemijos sąlygotus pasikeitusius įpročius, keliančius būsto rinką aukštyn, sakė Swareris. Ekonomistas pažymėjo, kad Danijos būsto rinka ir toliau turėtų būti stebima.

Tačiau vyriausybė jau artimiausiu metu turės priimti sprendimą dėl rinkos reguliavimo. Valdžios institucijos turi per tris mėnesius atsakyti į birželio 22 d. Rizikos vertinimo valdybos paskelbtas rekomendacijas dėl griežtesnio reguliavimo. Rami vasarinė rinka suteikia „papildomą argumentą“ vyriausybei į rinką nesikišti.

Šaltinis: 

https://prian.ru/news/pravitelstvo-danii-razdumyvaet-stoit-li-vmeshivatsya-v-rynok-zhilya.html

 

V/S: 31 / 1

  

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location