Centrinis bankas: Šveicarijos NT rinka tapo pažeidžiama
pixabay.com

Centrinis bankas teigė, kad kai kurie Šveicarijos bankai gali susidurti su kapitalo pakankamumo problemomis.

Šveicarijos nacionalinio banko (SNB) valdybos narys Fritzas Zurbrugg savo kalboje Liucernos universitete sakė, kad Šveicarijos hipotekos ir nekilnojamojo turto rinkose padaugėjo kainų koregavimo ir paskolos įsipareigojimų nevykdymo.

Zurbrugg teigimu, įvairūs rodikliai rodo didelį hipotekos rinkos pažeidžiamumą. Pirma, hipotekos paskolų apimtis pastaraisiais metais augo greičiau, nei būtų galima paaiškinti esminiais veiksniais, o nuo 2009 m. hipotekos skolos ir BVP santykis smarkiai padidėjo.

Antra, duomenys parodė, kad nuo 2014 m. būsto prieinamumo rizika stipriai padidėjo visuose segmentuose. Šiuo metu ji yra aukščiausio lygio, sakė Zurbrugg. Tai ypač pasakytina apie gyvenamąjį nekilnojamąjį turtą, įsigytą kaip investicija.

Anot SNB, nuo 20 iki 30 proc. naujai išduotų hipotekų nebebus tvarios, jei palūkanų normos pakils 3 procentiniais punktais. Remdamasis modeliais ir skaičiavimais, SNB teigia, kad gyvenamojo turto rinka yra pervertinta 20–30 proc.

„Trumpai tariant, šiuo metu matome aiškius nepastovaus hipotekinio skolinimo požymius ir padidėjusią kainų koregavimo riziką”, - sakė Zurbrugg.

Vidutinei būsto kainai nukritus 20-30 proc., didelė dalis paskolų nebebus tinkamai užtikrintos įsipareigojimų nevykdymo atveju.

„Bankai patirs nuostolių, jei šios hipotekinės paskolos bus neįvykdytos”, - sakė centrinio banko vadovas.

Šaltinis: prian.ru

V/S: 35 / 1

  

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location